Juknaitiškių problemą galima panaikinti tiesiog ją susprogdinant

juknaiciuose valdzia zmonesVaiduokliu virstantis Juknaičių gyvenvietės simbolis – vandens bokštas, neapšviestos bei nuolat dėl netobulų lietaus nuotekų sistemų apsemiamos gatvės ir apleisti žvyrkeliai – pagrindiniai šios seniūnijos gyventojų skauduliai. Tiesa, vienu iš jų būtų galima greitai atsikratyti – paprasčiausiai susprogdinti…

Sprogdinti – triskart pigiau

Originalios architektūros Juknaičių vandens bokštas dabar yra apgailėtinos būklės, nuo jo stogo byrančios čerpės, trupančios plytos gali bet kada sukelti praeiviams nepataisomą nelaimę.

Rajono vadovų susitikime su juknaitiškiais UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas sakė, kad šio Juknaičių simboliu tapusio statinio restauravimui reikėtų apie 34 tūkst. eurų (be pridėtinės vertės mokesčio), o jį susprogdinti užtektų apie 10 tūkst. eurų. Taip vienu geru bumbtelėjimu išnyktų bene 15 metų nenaudojamas vandens bokštas.

Tačiau tokių drastiškų priemonių seniūnijos gyventojai net girdėti nenori, nes bokštas yra tapęs neatsiejama miestelio dalimi, savotišku simboliu ir jų sausumos švyturiu. Tad kol kas rajono valdžia siūlo vienintelį problemos sprendimo būdą – bokštą aptverti, kad prie trupančių sienų neprieitų gyventojai ar karstytis mėgstantys „kaskadininkai“.

Švietimo sistema gero nežada

„Gyvenimo kokybė priklauso nuo pinigų“, – juknaitiškiams sakė rajono meras Vytautas Laurinaitis. Priminęs, jog juknaiciuose valdziaapie 50 proc. visų savivaldybės biudžeto lėšų atitenka švietimo reikmėms, meras Šilutės rajone esančią švietimo sistemą palygino su Jonavos savivaldybe. Būtent Jonavos rajono kaimiškose vietovėse beveik nebėra mažų mokyklų, o visa švietimo sistema sukoncentruota į miestą. Šilutės rajone, anot V.Laurinaičio, mokyklų skaičius mieste ir kaimuose yra pasiskirstęs per pusę. Tai, pasiklausius mero, nieko gero nežada, nes yra neekonomiška.

„Situacija tokia, kad nuo 2015 m. švietimo įstaigos turi 120 tūkst. eurų skolą. Šiemet iš mokinio krepšelio lėšų pritrūks dar apie 300 tūkst. eurų. Tad iš viso metų pabaigoje jau trūks 420 tūkst. Eur“, – sakė meras. Būtų gerai, jei kas nors pasakytų, kaip būtų galima padėti išsilaikyti visoms mokykloms. Bet jos kasmet netenka apie 250 mokinių, o kartu – ir vaikams ugdyti skirtų pinigų.

Nepaisant to, rajono vadovas pasidžiaugė, kad pernai buvo remontuoti keli miesto darželiai, šiemet remonto laukia ir kaimiškų vietovių švietimo įstaigos, jei reikės, bus kuriamos naujos darželinukų grupės.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis sakė, jog Juknaičių švietimo įstaigos pernai buvo remontuojamos: iš dalies rekonstruotas darželio pastato stogas. Šiemet laukia jo tvarkymo baigiamieji darbai.

Girtiems negalima parduoti alkoholio

Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pasidžiaugė, jog Juknaičių seniūnija yra viena iš saugiausių, nusikalstamumas Juknaičiuose sudaro tik 5 proc. visų rajone fiksuojamų įvykių. Daugiausia iškvietimų būna dėl smurto artimoje aplinkoje, kur nuolat girtaujama, gyventojams trūksta socialinių įgūdžių.

A.Mikalauskas sakė, jog šiemet bus imtasi papildomų priemonių kontroliuojant alkoholio vartojimą. Verslininkams, parduotuvių, kavinių šeimininkams bus primintas Alkoholio vartojimo kontrolės įstatymas, akcentuota, kad neblaiviems asmenims negalima parduoti alkoholinių gėrimų.

Komisariato viršininkas taip pat ragino juknaitiškius būti budriais, saugoti namus, kiemuose paliekamus automobilius, niekam nediktuoti telefonu banko duomenų.

Vandentvarkos aktualijos „Šilutės vandenų“ direktorius A.Markvaldas