Juknaitiškių šeimą pradžiugino veršiukai trynukai

buliukai trynukai juknaiciaiUnikalią staigmeną juknaitiškiams ūkininkams Nijolei ir Zigfridui Paap iškrėtė jų neseniai įsigyta karvutė – atvedė trynukus. „Vietoj laukto vieno prieauglio gavom tris – du buliukus ir vieną telyčaitę“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Nijolė.

Apdovanojo ką tik nupirkta telyčia

Veršingą telyčią ūkininkai įsigijo tik prieš tris savaites – birželio pirmomis dienomis. Buvę šeimininkai telyčią vadino Baltike. Ji atrodė gražiai, proporcingu pilvuku. Niekas nė neįtarė, kad ji į pasaulį pasiruošusi paleisti net tris atžalas.

Todėl pradėjusiai veršiuotis Baltikei šeimininkai nė veterinarijos gydytojo nekvietė. Jo ir neprireikė – karvė visus tris veršiukus vedė pati, be jokios pagalbos. Pasak Nijolės, karvutė, atsivedusi vieną veršiuką, pusvalandį niekaip nerimo, negulė. Tuomet ir pasirodė antras, netrukus ir trečias.

Ūkininkai naujagimius trynukus laiko atskirtus nuo mamos. Per dieną kiekvienas gauna pusketvirto litro pieno. Visi trys yra žvalūs ir stiprūs.

Veršiukams pieno tikrai nepristigs, nes ūkininkai N.ir Z.Paap laiko penkias karves. Be to, jų ūkyje dar auga 4 penimi buliai ir dabar jau 7 prieaugliai.

Stebuklų laukas buvo ir Užlaukėje
verseliai trynukai
Beje, pernai pavasarį mūsų rajone tokią pat puikią staigmeną gavo Gardamo seniūnijos Užlaukės kaimo ūkininkai Dalia ir Stasys Jurjonai. Gegužės pradžioje jų karvė atsivedė trynukes karvytes, kurias šeimininkų sūnus šmaikščiai pavadino „XXX maksimos“.

Tiesa, to trejetuko atėjimas į pasaulį buvo komplikuotas. Niekas neįtarė, kad stamboka karvė, besilaukianti trečiojo veršio, bus tokia dosni – dovanos net tris atžalas. Tačiau pradėjusiai veršiuotis karvei naktį teko kviesti veterinarijos gydytoją Gintarą Šarką, nes gimstančio veršelio padėtis buvo netaisyklinga.

Gydytojo padedamas pasaulį išvydo silpnas, pridusęs veršelis. Visų nuostabai, po vidurnakčio gimė dar vienas. O išvydę trečiąjį naujagimį buvo apstulbę ir šeimininkai, ir 25 metų darbo stažą turintis veterinarijos specialistas.

„Tai buvo stebuklų laukas“, – taip apie Užlaukės kaimo staigmeną tuomet sakė G.Šarka, per ilgus savo darbo metus niekada negirdėjęs apie trynukų veršiukų gimimą Šilutės rajone.

Lietuvoje kartą per metus ar dar rečiau pasitaiko, kad karvė atsiveda tris veršelius.

Praėjus metams, juknaitiškių ūkininkų Paap karvutė papildė trynukų veršelių statistiką Šilutės rajone.