Juoda plėvelė stogui bei sienoms

 

8 plevele_stogui-pslPlėvelės yra skirstomos į difuzines, vėjo izoliacines, garo izoliacines, antikondensacines bei aliuminizuotas. Konkretus plėvelės tipas parenkamas pagal sienų ar stogo konstrukciją bei kitus svarbius parametrus.

Garo bei vėjo izoliacinės plėvelės yra naudojamos namų fasadams apšiltinti. Taip pat įvairiose kitose konstrukcijose, norint jas apsaugoti nuo drėgmės kaupimosi, vandens pratekėjimo, puvimo procesų, kurie laikui bėgant gali sugadinti vienokias ar kitokias konstrukcijas. Tad galima sakyti, jog juoda plėvelė (ar kitų spalvų) yra skirta užtikrinti, jog į šilumos izoliacijos sistemą nepatektų drėgmės, galinčios stipriai sumažinti šilumos izoliacines savybes. Išskirtiniais atvejais tai gali privesti net prie medžiagos ar tam tikros konstrukcijos suirimo.

Dar viena priežastis, kodėl reikalinga vėjo ir garo izoliacinė plėvelė – ji yra svarbi ventiliacijos sistemos dalis. Vandens ir vėjo izoliacinės medžiagos apsaugo nuo drėgmės susikaupimo šilumos izoliacijos sistemoje, užtikrina, jog iš vidinės stogo konstrukcijos į išorę bus pašalinti vandens garai. Garo izoliacinės medžiagos užtikrina, kad į šilumos izoliaciją nepateks vandens garai, kurie gaminasi dėl žmonių veiklos (verdant, kepant ir pan).

Difuzinės plėvelės. Kam jos naudojamos?

Šios plėvelės yra vadinamos kvėpuojančiomis, nes užtikrina, kad atmosferos drėgmė nepatektų į konstrukciją. Kartu užtikrinamas vandens garų praleidimas į išorę.

Difuzinės plėvelės membranos yra naudingos dėl keleto priežasčių. Viena iš jų – ilgaamžiškumas. Klaidinga manyti, jog ilgaamžiškumą galima vertinti tik pagal metų skaičių, kiek plėvelė tarnauja. Iš tiesų, svarbu ne tai, o kaip plėvelė išlaiko savo funkcines savybes, t.y. jos nepasikeičia po dešimties, dvidešimties ar daugiau metų. Norint įsigyti aukštos kokybės plėvelę sienoms ar stogui, būtina pasidomėti atsiliepimais apie ją, sužinoti, ar plėvelė pagaminta iš sertifikuotų medžiagų, ar pardavėjas prisiima atsakomybę už produkto kokybę ir pan.

Dar svarbus plėvelės atsparumas UV spinduliams, temperatūros diapazonas, ekologiškumas. Pastaroji savybė yra be galo svarbi, nors iš pirmo žvilgsnio gali taip neatrodyti. Plėvelė turėtų būti pagaminta iš medžiagų be cheminių priedų, gamybos metu neišsiskiria įvairios toksinės medžiagos, ji tinkama perdirbimui.