Juodi debesys tvenkiasi virš A.Gorodecko galvos

rinkimu trukumai perskaiciuoja balsus 1„VRK jau taršo savivaldos rinkimų apygardos darbą” – kovo 10 dieną informavo „Šilutės naujienos”. Tą dieną dvi atskiros Šilutės rinkimų apygardos komisijos, stebint visų rinkimuose dalyvavusių partijų deleguotų atstovų, perskaičiavo 7 rinkimų apylinkių balsavimo biuletenius. Buvo patikrinti pretendentų į savivaldybės Tarybą pirmumo balsai.

Kita komisija tikrino apygardai išduotos ir panaudotos rinkimų medžiagos griežtosios apskaitos dokumentus.

Nustatyta, kad dingo apie 500 lipdukų, kuriais turėjo būti pažymėti išankstinio balsavimo vokai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Donatas Laurinavičius „Šilutės naujienas” informavo, kad jau nustatytas faktas, jog rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas netinkamai elgėsi su griežtos apskaitos rinkimų medžiagos rinkimu trukumai panaudotas lipdukasdokumentais. A.Gorodeckas negali paaiškinti, kur yra pradingę 499 specialieji lipdukai. Dar yra prapuolę išankstinio balsavimo 41 didysis vokas bei 24 mažieji vokai.

VRK nariai D.Laurinavičius, Valdemar Urban bei Algis Urbonas nusprendė iš Vilniaus parsigabenti dar šešis maišus, kuriuose yra M.Jankaus Nr. 3 ir Mokyklos Nr. 1 (išankstinio balsavimo) rinkimų apylinkių balsavimo medžiaga. Pasak D.Laurinavičiaus, šie maišai pasirinkti dėl neproporcingai didesnių rezultatų, skirtų vienai partijai. D.Laurinavičiaus nuomone, perskaičiuota minėta rinkimų medžiaga gali padėti nustatyti, kur galėjo pradingti trūkstami lipdukai, ir kitus pažeidimus.

Nieko džiuginančio D.Laurinavičius negalėjo pasakyti partijoms ir politikams, kurie tikėjosi pasikeitimų perskaičiavus septynių rinkimų apylinkių balsavimo biuletenių pirmumo balsus, skirtus kandidatams į rajono Tarybą.
Pasak D.Laurinavičiaus, preliminariais komisijos duomenimis, į Šilutės rajono savivaldybės tarybą išrinktų politikų sudėtis dėl pirmumo balsų perskaičiavimo nepasikeitė.

rinkimai balsuojaDar ir ketvirtadienį D.Laurinavičius negalėjo prognozuoti, ar VRK turi pagrindo naikinti Šilutės savivaldos rinkimų rezultatus. Dar reikia perskaičiuoti papildomus 6 rinkimų medžiagos maišus. VRK dirbantis teisininkas tik patikino, kad jau yra pagrindo prašyti prokuratūros įvertinti griežtos apskaitos dokumentų pradanginimo faktą Šilutės rinkimų apygardoje.

Per mero rinkimų II turo dvi išankstinio balsavimo dienas įtarimų dėl rinkėjų papirkinėjimo užfiksuota mažiau nei I ture. Tačiau trečiadienį pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas ir sulaikytas asmuo, dalinęs “teisingai” balsuojantiems rinkėjams po 5 eurus.

Abu kandidatai į merus įžvelgė konkurento pažeidimų priešrinkiminėje kovoje: vieni informavo VRK, kad konkurentas, nedeklaravęs dovanų, savaitgalį moterims dovanojo tulpių, kiti piktinosi, kad konkurentai plėšo rinkimų plakatus arba ant jų klijuoja išgalvotas turto deklaracijas.

Mieste girdėjosi kalbų, kad rinkėjų papirkinėjimas iš gatvių dabar perkeltas į kelis butus. Į juos ateina „pareigą” iš anksto atlikę rinkėjai ir už tai gauna atlygį.