Kurorto pievoje jau pražydo tūkstančiai šių pavasarinių gėlių žiedų, netrukus prasiskleis ir likusieji, dar besistiebiantys į vis dažniau pasirodančią saulę. Jūra krokų gyvai šiemet džiugina tik vietos gyventojus, mat dėl karantino išvysti šių gėlių grožį kiti gali tik nuotraukose.
Idėja apsodinti pievą krokais prieš kelerius metus kilo Juodkrantės bendruomenės pirmininkei Sandrai Berletaitei. Moteris pasakoja, jog toks kiekis – 160 tūkstančių krokų – buvo susodintas per trejus metus.
„Pirmais metais pasodinome 50 tūkstančių, antrais – 53 tūkstančius, o praėjusį rudenį – dar 57 tūkstančius. Dar liko kelios atkarpos, kur pasodinsime 50 – 60 tūkstančių krokų ir būsime apsodinę visą atkarpą nuo vienos kurorto stotelės iki kitos, – pasakojo pirmininkė. – Tokį kiekį gana greit susodinome patys, bendruomenės nariai. Pirmą kartą susirinkome vieną šeštadienį, apie šimtas žmonių, kitus kartus penktadienio vakarą ir šeštadienį iš ryto. Po darbų žuvienę išsiverdame, pasisėdime, pasibūname. Kaip rusai sako, prijatnoje s paleznym – ir pramoga, ir nauda“. Krokai žydi apie mėnesį, vienos gėlės sužydo anksčiau, kitos dar skleidžiasi. Pasak S.Berletaitės, šios gėlės nesiprašo priežiūros, jų nereikia saugoti, o vos baigus žydėti lengvai sutvarkoma aplinka pievą tiesiog nušienavus.
Pavasarį pasidžiaugiame ir laukiame kito pavasario. Juk sakoma, kad gražiausi žiedai pasaulyje apskritai žydi vieną dieną, o šie nors mėnesį mus džiugina, – šypteli moteris. – Ką padarysi, šiemet tik mums, vietiniams, lemta pasidžiaugti tuo grožiu. Net kažkaip nedrąsu ir džiaugtis kitą kartą, kai kiti negali atvažiuoti, pasižiūrėti, bet džiaugiamės…“. Pievoje žydi kelių spalvų krokai – daugiausiai balti, taip pat alyviniai, mažiausiai geltonų. S.Berletaitė sako, jog tiek pievoje, tiek, kaip pastebėjo, prie jos namų, geltona krokų rūšis greičiausiai pranyksta. „Ta rūšis labai greit išnyksta, ar pas mus, ar apskritai, sunku pasakyti, bet į ją mažiausiai investuojam. Pirmais metais krokus įsigijome bendruomenės lėšomis, antrais ir trečiais metais gavome per projektus finansavimą, ir prisidėjom patys. Jau apie 8 000 eurų sukišome į žemę. Sunku pasakyti, kiek metų tokios gėlės gyvuoja. Ten, kur pirmais metais sodinome, pastebėjome, jog šiemet vešlesnis plotas, gėlės dauginasi, bet geltonų išlieka nedaug. Jų ir savo kieme nebeturiu, o kitos puikiausiai bujoja, tikėkimės, kad ir palei krantinę vešės “, – sakė pirmininkė. Aktyvi Juodkrantės bendruomenė yra sumaniusi ir kitų renginių – kasmet organizuoja smėlio skulptūrų simpoziumą. Žiemą iš senos žvejybinės valties padarė kalėdinę puošmeną, kuri virto eglute. Dabar gi, pavasarėjant, valtis padabinta audeklu įkūnijo saulės motyvą.
Juodkrantiškių iniciatyva valtis įkūnijo saulę. Juodkrantės bendruomenės nuotr./Juodkrantiškių iniciatyva valtis įkūnijo saulę. Taip pat skaitykite: Kambarinių gėlių persodinimas: koks paros laikas tinkamiausias ir kodėl geriau iškart nelaistyti persodintų augalų? Terasos apželdinimo tendencijos: kokie augalai suteiks privatumo? Kaip elgtis su želdiniais vazonuose? Ta rūšis labai greit išnyksta, ar pas mus, ar apskritai, sunku pasakyti, bet į ją mažiausiai investuojam. Pirmais metais krokus įsigijome bendruomenės lėšomis, antrais ir trečiais metais gavome per projektus finansavimą, ir prisidėjom patys. Jau apie 8 000 eurų sukišome į žemę. Sunku pasakyti, kiek metų tokios gėlės gyvuoja. Ten, kur pirmais metais sodinome, pastebėjome, jog šiemet vešlesnis plotas, gėlės dauginasi, bet geltonų išlieka nedaug. Jų ir savo kieme nebeturiu, o kitos puikiausiai bujoja, tikėkimės, kad ir palei krantinę vešės “, – sakė pirmininkė.
Rašyti atsakymą