Jūs į mus kreipėtės: Darželinukų tėvus papiktino remontas

remontassKoridorių remontas piktina kai kuriuos Šilutės vaikų darželio „Žibutė” tėvus:

„Darželis pilnas dulkių, vaikų striukės nešvarios, patalpos nusėtos dulkių. Darželis akcentuoja sveikos gyvensenos pagrindus, deja, ten vaikams lankytis darosi jau žalinga. Nemažai vaikų yra sergančių įvairiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, tad dulkės tas problemas dar paaštrina. Nuolat tvyro nemalonus, pjaunamo metalo ar dar kažko kvapas. Be to, iš kai kurių grupių vaikai, norėdami patekti į salę, turi eiti per lauką su šlepetėmis, užsimetę tik striukes. Tad aišku, paskui daugiau nei pusė grupės vaikų suserga.

Įdomu, kodėl tokiu metu daromas remontas darželyje? Juk tam yra vasara, kai darželis bus tuščias, nes dabar vaikams jame būti jau tampa kenksminga ir pavojinga”.

Toks laiškas buvo atsiųstas ir savivaldybės Švietimo skyriui, ir „Šilutės naujienoms”.

Nedarytų nieko, kas kenktų vaikams

„Žibutės” direktorė Raimonda Jaruškevičienė pabrėžia, kad nuo balandžio 2 dienos vykstantis remontas vaikams pakenkti negalėjo, nes vyko jis ne grupėse, o tik koridoriuose. Be to, remonto metu įėjimai į koridorių abiejuose galuose buvo uždengti plėvele. Polietileno plėvele uždangstytos ir durys į grupes. Vaikai koridoriais nebuvo vedžiojami, nes kiekviena grupė turi savo įėjimus iš lauko. Tad dulkių į grupes pakliūti tikrai negalėjo, negalėjo iš įstaigos neišėję vaikai ir susitepti striukių.

Pasak direktorės, remonto metu dvi vaikų grupės buvo nuvestos į salę žiūrėti spektaklį. Vaikams teko keliolika žingsnių eiti per lauką. Jie buvo šiltai aprengti ir tik grupėje avimų batelių (basučių ar šlepečių) jie nepersiavė į batus, su kuriais eina į lauką. Per tą minutę, kol ėjo į salę, jie sušalti negalėjo.

Direktorė stebisi ir tvirtinimu, esą „nuolat jaučiamas metalo kvapas”. „Kaip jis galėtų jaustis nuolat, jei meistrai nupjovė tik vieną radiatorių – tai truko pusvalandį”, – klausia ji.

Apskritai, pasak R.Jaruškevičienės, dėl remonto nesusirgo nė vienas vaikas.

Direktorė neneigia, kad šis laikas remontui nėra pats geriausias, bet jam pasirinkti įstaigos administracija turėjo svarių priežasčių. Svarbiausia – remontas vykdomas pagal Viešųjų darbų programą, darbuotojus tenka rinktis iš Darbo biržoje registruotų žmonių. Direktorė iš savo praktikos žino, kad atsakingai dirbančių specialistų įmanoma rasti tik šiuo metų laiku, vasarą geri darbininkai Darbo biržoje nesiregistruoja.

Be to, jei remontuojama būtų vasarą, įstaigos darbuotojai irgi neturėtų privalomų 2 mėnesių atostogų, nes jiems tektų ateiti valyti langus ir kt.

Direktorė sako nuolat prašanti tėvų vesti vaikus tiesiai į grupes, nevaikščioti koridoriais. Bet kai kurios mamos vis tiek pėdina įstaigos koridoriais.

„Norėjome pasinaudoti proga pagražinti savo įstaigą. Mes rūpinamės savo auklėtinių sveikata ir nedarytume nieko, kas jiems pakenktų”, – sako R.Jaruškevičienė.

Beje, redakcijos žiniomis, tokių kosmetinių remontų ėmėsi ir kai kurie kiti darželiai.