Juškaičiuose pareigūnams įkliuvo antras degtindaris per savaitę

Bravoras juskaiciuosePraėjusį penktadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai sodyboje Juškaičių kaime (Gardamo sen.) aptiko naminės varyklą. Tai – antras naminės fabrikėlis, kurį per savaitę tame pačiame kaimelyje rado pareigūnai.

Vėlų penktadienio vakarą 62 metų V.U. sodyboje netikėtai apsilankę pareigūnai ūkiniame pastate aptiko aparatą naminei degtinei gaminti ir apie 200 litrų garuojančio vadinamojo žlaugto, liekančio po naminės varymo.

Sulaukęs policijos, sodybos šeimininkas pernelyg nenustebo – gerokai nuo alkoholio apsvaigęs vyras neneigė namų sąlygomis pasigaminęs naminukės, o paklaustas, kur laiko alkoholį, ramiai paaiškino turįs viso labo tik menkus 1,5 litro. Netrukus apieškojus sodybą, netoli minėto ūkinio pastato buvo rasta ir metalinė statinė su 240 litrų raugo.Bravoras juskaiciuose raugas

Dėl naminei degtinei gaminti skirtų aparatų pagaminimo, laikymo bei naudojimo, o taip pat dėl namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo Šilutės policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jau šią savaitę pagreitinto proceso tvarka byla perduota teismui, o Juškaičių gyventojas netrukus išklausys nuosprendį.

Prieš savaitę, birželio 11-ają, Juškaičiuose varantis naminę aptiktas 23 m. vietos gyventojas. Jis darbavosi krūmuose įrengtoje varykloje: į butelius pilstė ką tik pagamintą degtinę. Iš viso turėjo 260 litrų šio alkoholinio gėrimo.

Policija ragina Šilutės gyventojus apie jiems žinomus naminės degtinės gamybos, laikymo ar prekybos atvejus pranešti:

policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;

anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952;

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininko pareigas laikinai einančiam Vygandui Mylimui (8 441) 61 210.