Juvelyrinės parduotuvės plėšikams gresia iki 10 metų nelaisvės

Juvelyrine2Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra baigė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų 2015 m. rugpjūčio 1 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimo Šilutėje.

Minėtą dieną, apie 14.10 val., du vyrai, slėpdami savo veidus po tamsintais akiniais bei gobtuvais, įsiveržė į parduotuvę, esančią Šilutėje, Lietuvininkų g., ir pardavėjai į veidą pripurškę dujų kirviu išdaužė vitrinas bei pradėjo vieną po kitos jas „švarinti“. Vyrai į maišą dėjo visus juvelyrinius dirbinius, kokius tik rado.

Juvelyrine 3_dviratisTuo tarpu nuo plėšikų nukentėjusi, dujų apakinta, vos matanti pardavėja nesutriko ir į juos metė kėdę.
Gretimoje patalpoje buvusi kita darbuotoja išgirdo kolegės šaukimą ir atbėgusi į prekybos salę pamatė du vyrus, daužančius prekybines vitrinas. Moteris nedelsdama nuspaudė apsaugos pultelį.

Deja, atvykę apsaugos tarnybos darbuotojai plėšikų sučiupti nespėjo. Vyrai buvo tik ką pasprukę iš patalpų.
Parduotuvė atrodė lyg po karo: išdaužyti vitrinų stiklai, aplink – šukės, ant grindų gulėjo kirvis ir krepšys, apvirtusi kėdė ir išmėtyti juvelyrinių gaminių padėklai.

Vykdant šio įvykio tyrimą, buvo nustatyta, kad asmenys nusikalstamai veikai ruošėsi iš anksto. Tos pačios dienos rytą jie netoli parduotuvės paliko 2 dviračius, skirtus pabėgti iš nusikaltimo vietos, ir nuėjo apžiūrėti pačią parduotuvę. Po kiek laiko grįžo, užpuolė pardavėją, pagrobė prekes ir spruko dviračiais.

Bevažiuojant vienam plėšikui nulūžo dviračio sėdynė, todėl toliau į slėptuvę vyrams teko bėgti.
Žaibiškos vagystės metu vagys iš parduotuvės išnešė apie 550 įvairiausių dirbinių: apyrankių, grandinėlių ir žiedų, kurių bendra vertė sudarė apie 20 657 eurus.

Juvelyrine3Beveik pusę metų pareigūnai tyrė šią nusikalstamą veiką, atliko daug slaptų ikiteisminio tyrimo veiksmų. Kai buvo surinkta pakankamai duomenų, nebeliko abejonių, kas įvykdė vagystę. Pareigūnai, įtariamųjų nuostabai, juos sulaikė.
31 metų ir 36 metų ne kartą teisti vyrai plėšti į Šilutę atvyko iš kito Lietuvos galo – Rokiškio rajono. Tikriausiai įtariamieji manė, jog bene 350 km atstumas, skiriantis jų gyvenamąsias ir nusikaltimo vietas, bus vienas iš veiksnių, padėsiantis neįkliūti pareigūnams į rankas. Vis tik vyrai klydo.

Įtariamieji kaltinami ne tik dėl svetimo turto sugadinimo, bet ir plėšimo, veikiant bendrininkų grupėje. Už pastarąją nusikalstamą veiką jiems gresia laisvės atėmimas nuo 2 iki 10 metų.

Primename, jog remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.