K. Kalinausko gatvės rekonstrukcijos teks palaukti metus, o gal ir ilgiau

KAlinausko kelias_2Daug triukšmo sukėlęs pradinės mokyklos „Žibai” kolektyvas bei Šilutės medžių gelbėtojai gali lengviau atsikvėpti: Šilutės K. Kalinausko gatvės rekonstrukcija atidėta metams, o gal ir keleriems. Tokia planuoto šios gatvės atnaujinimo istorijos pabaiga.

Savivaldybės administracija tokį verdiktą išsakė, kai rajono tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas sumanė dar kartą spręsti ginčą. Politikams kilo idėja dėl K. Kalinausko gatvėje suplanuotos korekcijos: jie dėl siūlymo ties mokyklos teritorija įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų taką, pasiūlė skubiai organizuoti platesnę gyventojų apklausą. Komiteto pirmininko Tomo Budrikio nuomone, daugiau apklaustų žmonių tiksliai suformuluotų ko iš tikro reikia: tikros gatvės ar pėsčiųjų tako. 

Gatvės rekonstrukcija atidedama

Susirinkusiems į posėdį politikams administracijos direktorius Virgilijus Pozingis teigė, kad dabar jokios skubos apklausai neliko, nes K. Kalinausko gatvės rekonstrukcija vyks metus, o gal ir dar ilgiau. Jis sakė, kad jam sudėtinga taip pakeisti K. Kalinausko gatvės rekonstrukcijos terminą, nes jis jau pasižadėjo, kad gatvė bus rekonstruota su pėsčiųjų ir dviratininkų tako intarpu ties „Žibų” pradine mokykla. Darbai turėtų būti pradėti jau dabar ir užtrukti iki kitų metų vasaros. Tačiau dabar, geriau ištyrus situaciją paaiškėjo, kad projekto korekcija gali užtrukti ir jis nebūtų įgyvendintas per nustatytą laiką. „Be to, projekto įgyvendinimas taptų sudėtingas, jeigu kuri nors pusė pakoreguotą projektą apskųstų teismui”, sakė V. Pozingis.

Todėl Savivaldybės administracija nusprendė teikti Tarybai pripažinti netekusiu galios Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimą „Dėl pritarimo dalyvauti projekte Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės, K. Kalinausko, M. Jankaus, Lauko, Miško gatvių rekonstravimas“ ir jį pakeisti nauju pakoreguotu sprendimu.

Projektas papildytas trimis gatvėmis

Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pateiktas svarstyti sprendimo projektas, kuriame neliko K. Kalinausko gatvės rekonstrukcijos, o vietoje jos įrašytos trys kitos gatvelės: P. Jakšto, H. Zudermano, Knygnešių.

Savivaldybės politikai vienbalsiai patvirtino naują sprendimo projektą „Šilutės miesto Lietuvininkų, Tilžės gatvių eismo saugos gerinimas ir P. Jakšto, H. Zudermano, Knygnešių, M. Jankaus, Lauko, Miško gatvių rekonstravimas“. Svarstant šį klausimą, niekam nekilo jokių klausimų.

Projektui įgyvendinti pagal Klaipėdos regiono sudarytą sąrašą numatyta 3 374 651,91 Eur suma. Iš jų 1 365 297 Eur – ES lėšos, 2 009 354,91 Eur – Šilutės rajono savivaldybės administracijos prisidėjimo dalis.
Teritorijų ir kaimo reikalų komitete buvo kalbama, jog K. Kalinausko gatvės atnaujinimą gali paskubinti Šilutės seniūnija, kuri su savo seniūnaičiais sprendžia, kaip panaudoti seniūnijai skirtas kelių fondo lėšas.