LR Seimo narys Kęstas Komskis figūruoja skandalingoje informacijoje apie galimai neteisėtą praturtėjimą ir nesumokėtus mokesčius.
BNS 2016 m. rugpjūčio 2 d. išplatino pranešimą, kad neteisėtų pajamų gavimo ir mokesčių vengimo šešėlis krito ant Seimo vicepirmininko, „tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir europarlamentaro Viktoro Uspaskicho – jie savo turtų negali pagrįsti teisėtomis pajamomis.
Skelbiama, kad mokesčių inspektoriai norėtų, jog V.Uspaskichas, kuris savo įmonėms skolino pinigus, už paskolas gaudavo palūkanų, bet už jas nemokėjo mokesčių, į valstybės biudžetą sumokėtų daugiau negu 200 tūkst. eurų, o K.Komskis – apie 20 tūkst. eurų delspinigių ir baudų.
Vieši pasvarstymai
TV3 „Žiniose“ paskelbta, kad K.Komskis negali paaiškinti, iš kur gavo turto už maždaug 200 tūkst. eurų. Oficialioje deklaracijoje jis nurodo, kad didžiausią jo turto dalį – apie 300 tūkst. eurų – sudaro bankrutavusio „Snoro“ banko akcijos, dar apie 130 tūkst. eurų K.Komskis yra paskolinęs.
„Mes patikrinome tris politikus ir dviems yra paskaičiuotos sumos – patikrinimo metu nustatytos papildomos mokėtinos sumos mokesčių viršija 260 tūkst. eurų. Bet šiuo metu vyksta mokestinis ginčas, mūsų sprendimai nėra įsiteisėję“, – sakė Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Diana Šalomskienė.
Valstybinė mokesčių inspekcija, atlikusi K.Komskio mokestinį patikrinimą, sako, kad nusikalstamo praturtėjimo įrodyti negali, todėl duomenys FNTT perduoti nebus, nebent patys pareigūnai pradėtų tyrimą.
Abu politikai mokesčių inspektorių reikalavimus bando užginčyti.
K.Komskis: „visos mano pajamos gautos legaliai“
„Šilutės naujienos“ gavo Seimo pirmininko pavaduotojo K.Komskio paaiškinimą apie skandalu virstančius VMI pranešimus.
K.Komskis pranešime teigia:
„Prieš metus buvo pradėta įprasta mano mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo patikrinimo procedūra. Nežinau, kieno interesais ir dėl kokių priežasčių prieš pat rinkimus buvo imtasi mane tikrinti nuo 1992 metų, kai tuomet net nebuvau politikoje. Belieka apgailestauti, kad vis dažniau tarnybos, kurios neturėtų politikuoti, tai daro. Manau, nebuvo teisėta nutekinti informaciją apie atliekamą tyrimą jo dar nepabaigus. Visgi manęs tai neišgąsdino ir mokesčių aš neslapstau. Visos mano pajamos buvo gautos legaliai (tai patvirtino ir pati VMI). Laikotarpis, kuris patikrintas, labai ilgas. Daug dokumentų iš 1992-2000 metų nėra išlikę, ir tai nėra mano kaltė. Archyvuose nesaugoma, o įstatymai manęs asmeniškai archyvuoti neįpareigoja. Taigi nenuostabu, kad negalėjau atsakyti į daugelį net absurdiškų VMI klausimų. Pavyzdžiui, tikrai nepamenu ir neturiu niekur pasižymėjęs, kiek primelžiau pieno iš turėtų karvių, kiek jo pardaviau ir kiek pajamų tais metais už pieną gavau. Arba kiek prikasiau bulvių, kiek iš jų pasilikau sau, o kiek pardaviau. Manau, bet kuris daug metų ūkininkaujantis ar verslus turintis žmogus negalėtų atsakyti į tokius klausimus. Juo labiau kad daug metų tuo nebeužsiimu.
Dėl panašių klausimų ir dėl tam tikrų mokestinių operacijų traktavimo išsiskyrė Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir mano nuomonės. Todėl įstatymo numatyta tvarka apskundžiau VMI veiksmus Centriniam mokesčių administratoriui.
Šiuo metu Centrinis mokesčių administratorius vertina, ar teisingai Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija atliko procedūras. Šis mokestinis ginčas pagal mano pateiktą skundą dar nėra išnagrinėtas ir procedūra dar neužbaigta, todėl negaliu daugiau nieko šiuo klausimu komentuoti, kad nebūtų pakenkta atliekamam tyrimui ir bet kuris mano pasakymas nebūtų traktuojamas kaip spaudimas.
Galiu pasakyti tik tiek, kad jei bus įrodyta, jog kai kurie mokesčiai dėl įsivėlusios klaidos nebuvo sumokėti, neketinu slapstytis ir juos tikrai sumokėsiu. VMI man priskaičiuota suma už visus metus iki 2000-ųjų metų tėra 17 tūkstančių eurų. Tuo metu mano deklaracijos duomenys nuo 2000 metų nesikeitė.
Mokesčius aš visada moku laiku. Todėl kol kas su tam tikrais VMI veiksmais ir išvadomis nesutinku. Dar turiu teisę skųsti VMI sprendimus ir teismui.
Beje, viešojoje erdvėje paskelbta informacija, kad dalį mano turto sudaro bankrutavusio „Snoro“ banko akcijos, neatitinka tiesos. Šiame banke akcijų niekad nesu turėjęs. Jau kreipiausi į žurnalistus prašydamas klaidingą informaciją paneigti“.
Rašyti atsakymą