K. Komskis išmestas iš Seimo: paaiškėjo, kas užims jo vietą

Untitled-1Vyriausioji rinkimų komisija įvertino rinkimų pažeidimus Šilutės apygardoje. Dėl balsų pirkimo iš naujojo Seimo pašalintas vienas „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderių Kęstas Komskis. Jis prarado laimėtą Seimo nario mandatą.

Komisija savo sprendimu sekmadienį sutartinai panaikino už K.Komskį paduotus pirmumo balsus. Pagal Seimo rinkimų įstatymą, panaikinus kandidato registravimą, rinkiminio reitingo balsai už kandidatą pripažįstami negaliojančiais. VRK nesiėmė šalinti viso „tvarkiečių“ sąrašo.

K.Komskio vietą užims V.Kamblevičius

Išbraukus iš „tvarkiečių“ kandidatų sąrašo K.Komskį, į Seimą patenka sąraše žemiau likęs Vytautas Kamblevičius.

Komisija padarė išvadą, jog 5 proc. barjerą PTT peržengė ir be balsų, surinktų daugiamandatėje Šilutės apygardoje. VRK 14 balsų „už“ ir 1 „prieš“ nutarė nenaikinti „tvarkiečių“ kandidatų Remigijaus Žemaitaičio, V.Kasperavičiaus ir V.Kamblevičiaus reitingų balsų daugiamandatėje ir vienmandatėje apygardose. „Generalinės prokuratūros pateiktoje pažymoje matyti, kad įtakos balsų PTT kandidatams pirkimai šiems konkrečiai kandidatams neturėjo“, – sakė VRK pirmininkas Z.Vaigauskas.

Jis tačiau priminė, jog Šilutės apygarda ne kartą pasižymėjo rinkėjų balsų pirkimo skandalais.

„Signalų apie balsų pirkimus Šiltutės apygardoje VRK buvo sulaukusi ir per 2012 metų Seimo, ir per 2015 metų savivaldos rinkumus“, – sakė Z.Vaigauskas.

Sprendimą braukti K.Komskį iš „tvarkiečių“ kandidatų sąrašo VRK priėmė susipažinusi su ikiteisminio tyrimo medžiaga, bet prokurorai neleido jos viešinti, argumentuodami, kad tai pakenktų tyrimui.

Savo raštiškame paaiškinime VRK K.Komskis nurodė su balsų pirkimu niekaip nesusijęs, esą apie jį žinantis tik iš žiniasklaidos, sakė tai esant provokacija.

Daugiau apie tai skaitykite lrytas.lt straipsnyje „K. Komskis išmestas iš Seimo: paaiškėjo, kas užims jo vietą”.