Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) pripažinus, kad Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis kišosi į ikiteisminius tyrimus, šis etikos sargus sako dangstant galimus nusikaltėlius, o gintis nuo kaltinimų viršijus įgaliojimus nori plenarinių posėdžių salėje.
Partijos „Tvarka ir teisingumas” atstovas sako kategoriškai nesutinkantis su EPK sprendimu, tvirtina, jog nebuvo atsižvelgta į jo argumentuotus paaiškinimus, todėl esą etikos sargų sprendimai jo atžvilgiu „nėra objektyvūs ir gali būti palankūs tam tikriems galimai nusikaltusiems asmenims”, – rašo lrytas.lt.
„Aš, kaip Antikorupcijos komisijos pirmininkas, ir visa mūsų komisija privalome kovoti su galimomis korupcijos apraiškomis ir ypač jei į stambius galimos korupcijos atvejus įpainioti ministrai ar kiti aukšti valstybės pareigūnai. Kreipiuosi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, prašydamas sudaryti galimybę man bei mano vadovaujamai komisijai išdėstyti savo argumentus Seimo plenarinio posėdžio metu” – TT frakcijos išplatintame pranešime cituojamas K.Komskis.
„Tikiuosi, kad dauguma Seimo narių pritars kovai su korupcija, o ne dangstys ją, kaip tai bando daryti Algimantas Salamakinas su dalimi Etikos ir procedūrų komisijos kolegų”, – sako parlamentaras.
EPK, ketvirtadienį svarsčiusi Antikorupcijos komisijos pirmininko K.Komskio veiksmus, pripažino jį kišusis į ikiteisminius tyrimus ir viršijus įgaliojimus, kuomet nesant kvorumo priimti sprendimai buvo pateikiami kaip esą oficialiai priimti. Taip pat nuspręsta su tokiu EPK sprendimu supažindinti Seimo pirmininkę I.Degutienę.
EPK vertino K.Komskio iniciatyvą imtis tyrimo dėl Klaipėdos teritorinės ligonių kasos vadovo Alfrido Bumblio veiksmų, taip pat bandymo kontroliuoti vadinamosios mailiaus bylos tyrimą.
Vertindama epizodą Klaipėdoje EPK pripažino, kad komisijos darbo grupės galimoms korupcijos apraiškoms sveikatos apsaugos sistemoje tirti posėdyje inicijuodamas klausimą dėl Klaipėdos teritorinės ligonių kasos veiksmų, nevykdant teismo sprendimo dėl sutarčių sudarymo, K.Komskis galimai kišosi į tebevykstantį teisminį procesą.
Taip pat komisija konstatavo, kad minėtas posėdis birželio 15 dieną vyko dalyvavus tik dviem darbo grupės nariams, tad jis laikytinas neįvykusiu, o jame priimti sprendimai – neteisėti, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas Klaipėdos teritorine ligonių kasa susidomėjo dėl teisminio ginčo, kuriame buvo nagrinėta, ar teisėtai kasa atsisakė papildyti sutartį su Klaipėdos universitetine ligonine dėl psichiatrijos paslaugų apmokėjimo.
Taip pat EPK ketvirtadienį patvirtino, jog K.Komskis, kontroliuodamas ikiteisminio tyrimo eigą mailiaus byloje, nesilaikė reikalavimų nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą. Šiuo klausimu EPK tyrimo ėmėsi gavusi buvusio Lietuvos banko vadovo ir ambasadoriaus Romualdo Visokavičiaus, vieno iš devynių įtariamųjų byloje, prašymą.
Šioje byloje organizuotos nusikalstamos grupuotės nariams pateikti kaltinimai dėl neteisėtos juridinių asmenų veiklos, dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo, pasikėsinimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą.
Įtariama, kad organizuota nusikalstama grupė, prisidengusi veiklos nevykdančiomis septyniomis Lietuvos ir viena užsienio įmone, 2009-2010 metais klastodama dokumentus, steigdama fiktyvias įmones, kyšininkaudama, papirkinėdama ir skatindama piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą – 10 mln. litų iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto.
Rašyti atsakymą