K.Komskis: Puolimas prieš mane yra laužtas iš piršto

KOMSKIOSeimo Pirmininkės Irenos Degutienės pradėtas puolimas prieš „tvarkietį“, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Kęstą Komskį subliuško. Generalinė prokuratūra patvirtino, kad K.Komskis nesikišo ir netrukdė korupcinių bylų tyrimams. Pats K.Komskis tokį prokuratūros paaiškinimą laiko ne savo, bet teisingumo pergale. Jo teigimu, valdantieji neretai naudojasi savo padėtimi kovai su politiniais priešininkais. Tačiau tokio įžūlaus konservatorių (Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai) elgesio, anot K.Komskio, dar neteko matyti.

Apie visa tai buvo kalbama K.Komskio susitikime su žurnalistais praėjusią savaitę. Spausdiname pokalbio ištraukas.

– Neseniai Seimo vadovė I.Degutienė Jus ir Jūsų vadovaujamą komisiją kaltino viršijus įgaliojimus ir tuo, kad esą kišotės į vadinamąją „mailiaus bylą“. Prokuratūra tai paneigė. Atrodytų, kad Parlamento vadovė darė spaudimą, sakė netiesą?  

K.Komskis: „Deja, taip. Ir kuo toliau, tuo labiau Seimo Pirmininkės elgesys tampa dviprasmiškas: ar ji atstovauja visų piliečių išrinktam Seimui, ar tik savo partijai, o gal – tik kelių savo partiečių interesams? Atsakymą į šį klausimą rasime. Ylos maiše nepaslėpsi.  Faktas tas, kad prokuratūra aiškiai patvirtino – kaltinimai mano vadovaujamai komisijai yra laužti iš piršto. Taip subliuško dar vienas man mestas kaltinimas“.

– Bet kodėl tie kaltinimai atsiranda būtent dabar?

K.Komskis: „Ne aš vienas matau, kad valdantiesiems prieš rinkimus būtinai reikia turėti savą kišeninį Antikorupcijos komisijos pirmininką. Matyt, kad yra ką slėpti. Mūsų iškelti klausimai dėl konservatoriaus K.Starkevičiaus ir jo vadovaujamos Žemės ūkio ministerijos vaidmens „mailiaus byloje“, keisto „Baltijos“ poilsio namų privatizavimo pajūryje – tik nedidelis žingsnis, atskleidžiantis galimus korupcijos atvejus valdant konservatoriams“.

– Jus jau kaltino tariamu dalyvavimu kontrabandiniuose sandoriuose.. Ir nepešė nieko.

K.Komskis: „Galiu pasakyti, kad kai kaltinimai yra išgalvojami, paremti, liaudiškai tariant, bobučių „pletkais“, tuomet taip ir nutinka. Juk lygiai tas pats buvo, kai dabartiniam Pagėgių merui Virginijui Komskiui pakankamai rimtus ir visiškai nepagrįstus kaltinimus metė būtent konservatorių partijos narė Birutė Minevičienė. Jos žodžius galiausiai įvertino teismas. Bylą meras laimėjo, moteris buvo pripažinta sakiusi netiesą ir įpareigota paneigti savo žodžius. Kitaip ir negalėjo būti. Antraip kokia čia būtų valstybė, jei kiekvienu „pletku“ be įrodymų, be faktų, tikėtume ir visus viešai linčiuotume? Noriu padėkoti savo kraštiečiams pagėgiškiams. Beveik niekas melu nepatikėjo“.

– Ar puolimas prieš Jus negali būti susijęs ir su tuo faktu, kad I.Degutienės patarėjo D.Stanciko žmona parlamentarė Aurelija Stancikienė kelia savo kandidatūrą toje pačioje vienmandatėje apygardoje kaip ir Jūs?

K.Komskis: „Tai manęs nenustebintų. Esu tuo beveik įsitikinęs. Ne pirmą kartą konservatoriai pasinaudoja savo postais asmeniniams reikalams sutvarkyti. Kiek pamenu, pačios A.Stancikienės istorijoje yra temų, kuriomis ji nedrįsta kalbėti.