K.Komskis siekia efektyvinti pagalbos telefono veikimą

skambaŠiandien Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis užregistravo Bendrojo pagalbos centro įstatymo pakeitimo bei papildymo įstatymo projektą ir lydinčius įstatymų projektus, kuriais siūlo BPC perduoti Vidaus reikalų ministerijai ir numatyti administracines nuobaudas subjektams, nevykdantiems Ryšių reguliavimo tarnybos nustatytų pareigų, užtikrinant galimybę naudotis pagalbos iškvietimo paslaugomis, ir nesilaikantiems nustatytų perduodamos informacijos apie skambinančiojo asmens vietą tikslumo irpatikimumo kriterijų. Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose tai nėra reglamentuota.

Anot parlamentaro, iniciatyvos keisti šiuos įstatymus buvo imtasi siekiant sustiprinti Bendrojo pagalbos centro kompetencijas bei užtikrinti efektyvesnę jo veiklą.

„Šiuo metu BPC yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldi biudžetinė įstaiga. Priėmus teikiamą įstatymo projektą BPC taptų vidaus reikalų statutine įstaiga ir būtų tiesiogiai pavaldus Vidaus reikalų ministerijai, kas padėtų sustiprinti BPC darbuotojų atsakomybes. Kartu būtų nustatytos ir administracinės baudos (siūloma nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. litų) už pagalbos iškvietimo paslaugų ir informacijos apie skambinančiojo vietos tikslumą ir patikimumą neužtikrinimą“, – teigė Seimo vicepirmininkas.