K.Komskis susitiko su Šilutės krašto bibliotekininkais

KOMSKIOŠiandien Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis susitiko su Šilutės rajono bibliotekininkais. Pastarųjų iniciatyva vykusio susitikimo metu buvo kalbėta apie nedidelius bibliotekininkų atlyginimus ir galimybes juos padidinti.

Anot bibliotekų darbuotojų, prašyti padidinti atlyginimus yra pats metas, mat kaip tik šiuo metu Seime yra svarstomas kitų metų biudžetas. Jie skundėsi, kad kvalifikuoti specialistai uždirba gerokai per mažai. Nors prieš keletą metų buvo parengtas planas, numatantis, kad per trejus metus atlyginimai bus keliami, tačiau iki šiol niekas nesikeičia.

Seimo vicepirmininkas išklausė bibliotekininkus ir pažadėjo imtis šio klausimo Seime.

„Suprantu, kad bibliotekininkų, kaip ir daugelio kitų specialistų, atlyginimai yra tikrai per maži, ypač lyginant juos su nekvalifikuotų darbuotojų atlygiu. Išgirsti skundai man nėra naujiena, panašių girdžiu kone kiekviename susitikime su žmonės. Deja, vienam Seimo nariui nėra taip paprasta greitai ką nors pakeisti.

Atlyginimų didinimo reikalai priklauso nuo daugelio faktorių, susijusių su valstybės finansais. Vis dėlto aš pažadėjau pasistengti ką nors padaryti. Paprašiau bibliotekininkų, kad jie parengtų detalią informaciją apie savo atlyginimus ir suformuluotų konkrečius argumentus, kuriais remiantis galėtume imtis veiksmų“, – teigė K. Komskis.