Ką apie nuotolinį mokymą mano vyresnieji gimnazistai?

93119820 580534365897093_9139059844559405056_nApie nuotolinį mokymą kalbinome ir vyresnius mokinius – Vydūno gimnazijos vienuoliktokę Elzę ir abiturientą Vidmantą. Jiedu neslepia, kad šioje naujovėje labiausiai pasigenda tiesioginio kontakto su mokytojais.

„Šias kelias savaites švietimo sistema žengia žingsnį į priekį, manau, kai kurios pamokos, kurioms nereikia tiek daug dėmesio, ir toliau galės vykti nuotoliniu būdu. Tačiau yra pamokų, kur realus kontaktas su mokytoju yra labai svarbus, pavyzdžiui, matematika, chemija, kalbos. Ir šios pamokos visiems mums yra skirtingos. Todėl, atsiranda stresas, nes ir krūvis yra didelis, o ir mokymosi aplinka yra ne pati geriausia susikaupti. Vis atsiranda kas namuose nukreipia dėmesį, vis dar būna, jog programos stringa, kas irgi nepadeda stresui mažėti.

Tačiau ne tik mes patiriame stresą, bet ir mūsų mokytojai, kurie stengiasi mums perduoti visą reikiamą informaciją, ieško būdų, kurie būtų patogūs visiems. Pamokų metu tikrai matosi, kad tai yra išbandymas ne tik mums, stengiantis suprasti viską ir išsiaiškinti, bet taip pat ir mokytojams“, – mano Elzė.

Abiturientas Vidmantas neturi vieningos nuomonės geras ar blogas dalykas yra nuotolinis mokymasis. Anot jo, naujovės sukėlė stresą, ypač pirmąją savaitę, kai daugelis sistemų strigo ir tiesiog nepavyko prisijungti į kai kurias pamokas. Bet dabar, einant jau trečiai savaitei, sistemos veikia, mokymasis tęsiasi. Yra pamokų, kurios labai patogios mokytis nuotoliniu būdu. Bet tokios pamokos kaip matematika, lietuvių ar užsienio kalbos, kurioms reikia didesnio dėmesio, ganėtinai sunkios.
„Padidėjo užduočių krūvis – sunku viską spėti išsiaiškinti ir padaryti per pamoką. Bet man nerimą kelia ne tiek naujos temos, kiek pasiruošimas valstybiniams brandos egzaminams. Aš nemanau, kad mokydamasis nuotoliniu būdu gerai pasiruošiu egzaminams“, – sako vaikinas.

Anot jo, anksčiau prie kompiuterio jis praleisdavo 2 – 3 valandas per dieną, o dabar sėdi 5 ar 6. Atmosfera mokymuisi taip pat nėra tokia pat, kaip sėdint mokyklos suole. „Kalbėjimo įskaitos nuotoliniu būdu manau bus truputį lengvesnės, nei gyvas pokalbis. O kaip bus su kitais egzaminais, neaišku. Socialiniuose tinkluose galima pastebėti daug abiturientų, norinčių, jog būtų atšaukti egzaminai. Aš pats irgi norėčiau, kad egzaminai būtų atšaukti, bet jeigu ir reikės laikyti, didelės problemos nematau. Juk visgi nuotolinis mokymasis trunka tik keletą savaičių, o ne visus metus ar daugiau, todėl laiko pasiruošti brandos egzaminams buvo pakankamai“, – sako Vidmantas.