Ką daryti įkandus šuniui?

Įkandus šuniui, nukentėjusiajam nedelsiant reikia kreiptis į medikus, kurie įvertins sužeidimą ir įvertinę riziką, profilaktiškai skirs lengvesnių ir mažiau skausmingų priemonių pasiutligės prevencijai. Anksčiau, kai pasiutligė nebuvo taip efektyviai suvaldyta, įvykus sąlyčiui su šunimi, žmogui tekdavo iškęsti ilgą ir skausmingą injekcijų nuo pasiutligės kursą.

Lietuva jau yra paskelbta laisva šalimi nuo pasiutligės ir šios ligos atvejų pastaruosius kelis metus nebuvo nustatyta. Pasiutligei imlūs gyvūnai augintiniai yra periodiškai vakcinuojami, tačiau nors rizika yra minimali, šios ligos nereikėtų nuvertinti – pasekmės gali rimtai atsiliepti sveikatai.

Įspėjame būti budriems ir atsakingiems – su svetimais šunimis elkimės pagarbiai, nederėtų prie jų artintis ir bandyti paliesti ar paglostyti. Šuo dėl įvairių priežasčių (rujos, garbaus amžiaus, prastos nuotaikos) gali būti jautrus aplinkai, prisilietimams ar kitokiam svetimų žmonių dėmesiui, todėl šunų šeimininkai taip pat turi užtikrinti, jog augintinis būtu vedžiojamas su pavadžiu ir pagal poreikį būtu uždėtas specialiai pritaikytas antsnukis.

Gyvūnų augintinių šeimininkų susitarimas naudoti geltonos spalvos ženklus (kaspiną, antkaklį ar pavadėlį) gali padėti išvengti nemalonių situacijų. Šis ženklas reiškia, jog šuo yra jautrus, jam reikia daugiau erdvės, privatumo ir prie jo geriau nesiartinti.