Ką daryti norint sulieknėti: dieta, sportas – kas dar gali padėti?

Nereikia ir sakyti – antsvoris yra viena pagrindinių veiksnių, dėl kurio jūs, labai tikėtina, gyvensite gerokai trumpiau. Viskas todėl, kad būtent dėl keliolikos ar keliasdešimt nereikalingų kilogramų, gerokai padidėja tikimybė susirgti tam tikrų rūšių vėžiu, 2 tipo cukriniu diabetu, širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis.

Na, o būtent šios ligos ir yra dažniausios mirtingumo (kartais net ir ypač ankstyvo), priežastys. Taigi, išvada aiški – jei turite nereikalingų kilogramų ir nori džiaugtis ilgu bei kokybišku gyvenimu, tokiu atveju jau dabar pat, turite pradėti kurpti planą, kaip atsikratyti to, kas jums gal būti pražūtinga.

Žmonės, kurie nori padailinti savo kūno linijas bei atsikratyti nereikalingų kilogramų, dažniausiai savo dėmesį orientuoja į vieną iš dviejų pasirinkimų – dietą arba sportą. Ir tai yra iš tiesų efektyvūs sprendimai, tačiau, taip pat nereikėtų pamiršti, kad geriausi rezultatai bus pasiekti tik tada, jei bus sudaryti individualus mitybos ar (ir) sporto planai.

Tačiau gera žinia ta, kad tai – tikrai nėra vieninteliai pasirinkimai. Papildai lieknėjimui – dar vienas sprendimas kiekvienam, norinčiam sparčiau atsikratyti nereikalingų kilogramų bei džiaugtis dailesnėmis kūno linijomis bei aukštesne gyvenimo kokybe. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad tokio pobūdžio papildai šiandien sudaro ypač didelį pasirinkimą, todėl renkantis būtina įvertinti ir tam tikras detales.

Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia įvertinti, yra toks: ar papildai lieknėjimui tik degina riebalus, ar visgi ir greitina medžiagų apykaitą? Jei tik turite galimybę, pirmenybę teikite papildams, kurie ne tik degina riebalus, bet ir paspartina medžiagų apykaitą, kadangi jos sulėtėjimas ir yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmogus nutunka.

Tačiau ir tai dar ne viskas – nereikia pamiršti, kad svorio numesti norintis ir dietos besilaikantis žmogus, dažniausiai apriboja ir savo dienos raciono kaloringumą. Tačiau tai jokiu būdu negali reikšti, kad žmogus gaus ir mažiau maistinių medžiagų, vitaminų ar mineralų. Nieko panašaus – jų kiekiai negali sumažėti, o vienas paprasčiausių bei efektyviausių būdų užtikrinti, kad jų netrūktų, tai – papildų lieknėjimui, praturtintų vitaminais bei mineralais, vartojimas.