Ką daryti? Spuoguota oda

Girl-Acne-MirrorSpuoguota oda – ne tik estetinė problema. Dažnai spuogų kamuojamas žmogus mažiau savimi pasitiki, jaučia emocinį diskomfortą. Tai itin aktualu paauglystėje, kuomet fiziniam patrauklumui teikiamas didelis dėmesys, į savo kūną žiūrima kritiškai, o kartais net priešiškai.

Merginos ir moterys spuogus mėgsta maskuoti storu pudros sluoksniu, kuris tik dar labiau pablogina situaciją ir tikrai neprideda grožio. Tačiau protingai prižiūrint ir gydant odą, spuogų galima atsikratyti.

Prausimas, valymas, drėkinimas

Norint turėti sveiką odą būtina ją gerai prižiūrėti. Probleminei odai reikalingas kruopštus valymas. Rytais ir vakarais nuprauskite veidą valikliu spuoguotai odai.

Prauskitės šiltu vandeniu. Šluostant spuoguotą odą rankšluosčiu jokiu būdu negalima jos brūžinti ir trinti sukamaisiais judesiais. Taip rizikuojate pažeisti spuogus ir užkrėsti sveikas odos vietas. Geriausia rankšluostį švelniai priglausti ir nusausinti veidą.

Nusiprausę pavienių spuogų arba didesnių pažeistų zonų priežiūrai galite naudoti gelį spuoguotai odai. Tepant visą veidą dienos metu (galima ir nakčiai) kontroliuojamos sunkesnės aknės formos.

Po to galite tepti matinį atspalvį suteikiantį drėkiklį spuoguotai odai. Kremas odą nuolat drėkina, veikia priešuždegimiškai, kontroliuoja odos blizgesį ir sebumo išsiskyrimą.

Kai kurie dermatologai pataria spuoguotos veido odos netepti makiažo pagrindu bei biria pudra, nes šios priemonės neleidžia odai kvėpuoti ir gali užkimšti odos poras. Tačiau kartais spuogai verčia jaustis nejaukiai. Tuomet nieko bloga nenutiks, jei paslėpsite juos po plonu antibakterinės pudros sluoksniu.

Dabar galima rasti ir gydomųjų pudrų bei maskuojamųjų kremų, kurie ne tik paslepia odos trūkumus, bet ir pagreitina spuogų gijimą.

SPRENDIMAS:

jei turite odos problemų, atvykite į Reabilitacijos ir grožio centrą,
Rusnės g. 6 , Šilutė (antras aukštas),
tel.: (8 441) 61624, 8 685 63041