Ką Jums davė Šilutės meno mokykla?

 Kristina Budvytyte 2Šiandien į šį klausimą atsako Kristina BUDVYTYTĖ – MEJERĖ. 24-erių šilutiškė yra pianistė, tarptautinių konkursų laureatė ir Grand Prix laimėtoja. Ji dalyvavo konkursuose Suomijoje, Austrijoje, Rusijoje, Portugalijoje, JAV. Pastarajame laimėjo galimybę koncertuoti ryškiausioje pasaulyje koncertinėje salėje „Carnegie hall“ (JAV, Niujorkas).

Talentingoji pianistė kasmet garsina Pamario kraštą ir Lietuvą įvairiuose tarptautiniuose muzikos konkursuose, o iš jų parsiveža aukščiausius apdovanojimus. Už savo pasiekimus pianistė yra gavusi penkias padėkas iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Šiuo metu Kristina siekia magistro laipsnio Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir nesustoja koncertuoti, dalyvauja konkursuose Lietuvoje ir už jos ribų. Ji taip pat dirba Šilutės meno mokykloje ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, akomponuoja Šilutės mišriam kameriniam chorui „Vox Libris“.
Prie keliolika metų į Šilutės meno mokyklą ją atvedė mama Irena. Nuo pat vaikystės Kristina daug grojo, nes kuo aukštesnį lygį pasiekdavo, tuo daugiau reikėdavo praleisti laiko prie fortepijono.
„Šilutės meno mokykla man kaip pamatai namui, ant kurių paskui po plytą stačiau savo gyvenimą. Beje, stogo dar nepasiekiau.

Mano pirmoji fortepijono mokytoja Liudmila Kašėtienė man tapo lyg antra mama. Besimokydama Šilutės meno mokykloje, su ja praleisdavau daugiau laiko nei su savo mama. Bet mano mama visuomet mane skatino eiti į priekį ir nesustojant siekti savo tikslų. Visuomet su šypsena prisimenu ir rūpestingą tuometinę direktorę Rūtą Gatelienę.

Nuo III klasės svajojau mokytis Stasio Šimkaus konservatorijoje, tad šio tikslo ir siekiau. Būdama vos penkiolikos metų palikau gimtąją Šilutę ir išvažiavau mokytis į Klaipėdą. Po to sekė atlikimo meno bakalauro studijos Klaipėdos universitete. Šiuo metu mokausi fortepijono pedagogikos magistrantūros studijose.

Jau beveik 20 metų groju fortepijonu ir manau, kad dar turiu labai daug tobulėti. Šilutės meno mokykla labai prisidėjo prie mano pianistės karjeros.

Džiaugiuosi, kad likimas sudėliojo viską taip, kad turiu galimybę mokiniams perduoti savo žinias įstaigose, kuriose pati mokiausi. Todėl stengsiuosi tobulėti ir kaip pianistė, ir kaip pedagogė, nes suprantu, kad kiekvienas atlikėjas anksčiau ar vėliau tampa pedagogu“, – sakė Kristina.