Ką man davė Šilutės meno mokykla?

Roma AuskalnyteŠiandien į šį klausimą atsako Roma AUŠKALNYTĖ (gim. 1989 m.) Šiuo metu šilutiškė gyvena Suomijoje, dirba Helsinkio Menų Universitete grafikos katedros asistente (dirba su litografijos technika), ginasi magistro laipsnį, dalyvauja projektuose, rengia parodas Suomijoje ir Lietuvoje, kartais užsiima grafiniu dizainu.

„Šilutės meno mokykla padėjo stiprius pamatus mano tolimesnei karjerai. Ten gavau visas pagrindines piešimo, kompozicijos bei meno istorijos žinias, kurios padėjo įstoti į Vilniaus dailės akademiją. Dailės pamokose praleidau beveik visą savo paauglystę, tai buvo tapę mano gyvenimo ritmu: po pamokų gimnazijoje eidavau į dailės pamokas, piešdavau, spausdavau grafiką. Meno mokykloje ir sužinojau, kas yra grafika, kaip ji atliekama. Tai mane ir sužavėjo bei pastūmėjo toliau studijuoti šią techniką“, – sako Roma.

Roma Šilutę grįžta pakankamai dažnai: „Vis atsiranda projektų, dėl kurių reikia grįžti į Vilnių. Tuomet visada stengiuosi bent porai dienų parvažiuoti ir į Šilutę. Anksčiau spėdavau ir į Dailės mokyklą užbėgti, bet pastaraisias metais tai arba atostogos mokykloje būdavo, arba man laiko pritrūkdavau“.