Ką nuveikė Savivaldybės aukščiausia valdžia per rugpjūčio mėnesį?

politikaiRajono savivaldybės vadovai laikosi susitarimo kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį kviestis spaudos atstovus ir informuoti apie svarbiausius mėnesio įvykius rajone bei savivaldos darbus.

Apie rugpjūčio mėnesio veiklą šįkart pasakojo Savivaldybės meras Vyrtautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Lietuvos bokso čempionatas – Šilutėje

Rugpjūčio mėnesio pradžioje Šilutės savivaldybės vadovus aplankė Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga ir kiti atstovai. Pasak savivaldybės mero V.Laurinaičio, jau dabar yra konkrečiai susitarta, jog Šilutėje gruodžio mėnesį bus surengtas Lietuvos bokso čempionatas.

Jame planuoja dalyvauti apie 100 boksininkų.   Svečius lydėjo rajono boksininkų lyderis Vincas Murauskas. Jau sutarta, jog čempionatas įvyks Vydūno gimnazijos sporto salėje. Savivaldybės administracija užtikrina, kad padės organizuoti čempionatą ir aprūpins viskuo, ko reikia kad jis įvyktų tinkamai. O reikia, V.Laurinaičio nuomone, ne tiek jau ir daug: Savivaldybė suteiks patalpas. Viskuo kitu, ko dar reikės, rūpinsis pats Šilutės boksininkų klubas, kuriam vadovauja V.Murauskas.    
 
Mokyklos pasiruošusios mokslo metų pradžiai

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis teigė, kad rajono vadovai jau  aplankė 15 savivaldybės mokyklų, o iki rugsėjo pirmųjų dienų bus aplankytos visos rajono švietimo įstaigos. Jose lankomasi tam, kad įsitikinti, jog visos gali pradėti mokslo metus taip, kaip pridera. Pasak S.Šepučio, visose mokyklose naujieji mokslo metai bus pradėti laiku, nors yra mokyklų kuriose remonto darbai dar nebaigti. Tačiau statybininkai dirbs sporto salėse, remontuos tualetus ir t.t.

Pagaliau sportuoti galima ir lauke. O kitos mokyklų patalpos bus paruoštos taip, kad mokymas vyktų sklandžiai.

S.Šeputis kalbėjo, kad daug problemų  atsirado dėl to, jog naujoji šalies vyriausybė viešuosius darbų pirkimus nurodė vykdyti nuo 10 tūks. eurų sumos. Anksčiau tokie darbų pirkimai būdavo pradedami tik nuo 145 tūkst. eurų, o mažesnės sumos darbai būdavo perkami apklausos būdu.   Stebėtina, bet lig šiol savivaldybės mokyklose darbų konkursus laimi ir vis dar vykdo rajono įmonių statybininkai. S.Šepučio nuomone, tai yra galimai tik todėl, kad darbų turi visos savivaldybės. Jeigu taip nebus, tuomet rajone dirbs niekam nežinomų, kitų rajonų įmonių žmonės.

Šiemet yra naujai įkurtos 7 darželių grupės, apie kurių būtinybę buvo sužinota tik liepos mėnesį. Viešiesiems darbų pirkimams reikėjo skelbti konkursus ir jų procedūros užbaigtos visai neseniai tik prieš vieną – kitą savaitę. Dėl to užsitęsė ir darbų pradžia.

Šilutiškių delegacija viešėjo Tarutine

Pasak mero V.Laurinaičio, Šilutės savivaldybė jau turi vieną partnerį Ukrainoje, su kuriuo yra sudaryta bendradarbiavimo sutartis – tai Skadovsko savivaldybė. Prieš kelias dienas 5 Savivaldybės specialistai viešėjo Tarutino savivaldybėje, kuri taip pat išreiškė norą bendradarbiauti su šilutiškiais.

Pasak mero, ir Tarutino savivaldos atstovai buvo pakviesti į Šilutę, ir galimai jie atvyks rugsėjo 8 dieną, kai mūsų mieste vyks Žuvienės virimo čempionatas. Tuomet planuojama pasirašyti ir bendradarbiavimo dokumentus.