Tinkamos komplektacijos automobilio vaistinėlė turėtų būti kiekvieno vairuotojo transporto priemonėje. Tai – papildomas saugumo garantas, padėsiantis suteikti pirmąją pagalbą nutikus eismo įvykiui. Visgi, kai kurie žmonės į šio produkto įsigijimą paprasčiausiai numoja ranka. Dar kai kurie vaistinėles turi, tačiau neskuba jų atnaujinti pasikeitus reikalavimams. Tad, kokius esminius aspektus reikėtų žinoti kiekvienam vairuotojui?
Nauji reikalavimai vaistinėlėms
Esminiai vaistinėlių reikalavimai buvo atnaujinti ganėtinai senai. Dėl pasikeitusių pirmosios pagalbos suteikimo principų, sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, jog dabar pats metas tai padaryti. Nors pradžioje buvo nutarta, kad atnaujinimas turėtų įvykti iki 2023 metų sausio 1 dienos, sąlygos kiek pasikeitė. Dėl karo Ukrainoje bei su tuo susijusių logistikos trikdžių nepavyko laiku gauti reikiamo vaistinėlių kiekio. Tad, terminas buvo pratęstas iki tų pačių metų liepos 1 dienos. Nauji reikalavimai pabrėžia turniketų svarbą, kurie turėtų atsidurti kiekvieno vairuotojo vaistinėlėje. Taipogi, rinkinyje privalo būti spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, vienkartinė veido kaukė dirbtiniam kvėpavimui atlikti. Tad, nepamirškite pastarosios atsinaujinti laiku – kitu atveju, galite susidurti su baudomis.
Vaistinėlių sudėtis
Nors atnaujintų vaistinėlių sudėtis keičiasi nežymiai, kiekvienam vairuotojui reikėtų pasitikrinti ir savąją. Tad, ko ieškoti šios viduje?
- Sterilių įvairių dydžių pleistrų; ruloninio pleistro.
- Įvairių tvarsčių (sterilaus ir nesterilaus; palaikomojo trikampio formos).
- Specialios antklodės.
- Pirmosios pagalbos žirklių.
- Vienkartinių medicininių pirštinių.
- Vienkartinio šalčio maišelio.
- Vienkartinės apsauginės plėvelės.
- Pirmos pagalbos gaivinimo kaukės.
- Turniketų.
- Atmintinės, kaip suteikti pirmąją pagalbą bei naudotis visomis priemonėmis.
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, pagrindiniais atnaujinimais derėtų įvardinti turniketus, gaivinimo kaukes, spaudžiamąjį tvarstį, šalčio maišelius. Tad, peržvelkite savo vaistinėlę bei atkreipkite dėmesį į tai, ko joje trūksta.
Ką dar reikėtų žinoti?
Visiškai naujus rinkinius reikėtų įsigyti visiems vairuotojams, kurie savo vaistinėlių neatsinaujino vėliau, nei 2019 metų sausio 1 diena. Visgi, jeigu tai padarėte po to, tereikės papildomai nusipirkti anksčiau jau paminėtus turniketus. Nepamirškite, jog labai svarbu atsižvelgti į visus vyraujančius reikalavimus bei įsigyti kokybiškas vaistinėles. Geriausia, jeigu šios yra paženklintos CE raidėmis. Pastarosios patvirtina, kad medicinos priemonės buvo gaminamos laikantis visų saugos reikalavimų. Be jokios abejonės, įsigytos vaistinėlės nereikėtų tiesiog numesti į šoną. Peržvelkite joje esančias priemones, perskaitykite instrukciją, įsitikinkite, jog mokėsite suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju. Be to, labai svarbu, kad vaistinėlė būtų patogioje bei lengvai pasiekiamoje vietoje. Dėl šios priežasties, rekomenduojama ją laikyti daiktadėžėje, o ne bagažinėje ar kur nors atokiau. Dar vienas svarbus aspektas, apie kurį pagalvoti pamiršta dažnas žmogus – tai vaistinėlės galiojimo laikas. Nepamirškite nuolat tikrinti ten esančių priemonių. Visai gali būti, jog kai kurias iš jų reikės pakeisti naujomis. Kitu atveju, atsitikus nelaimei, pastarosios greičiausiai bus nebe tokios veiksmingos. Tad, vaistinėlę reikėtų patikrinti nuolat ir, esant poreikiui, šią atsinaujinti.
Esminiai turniketo ypatumai
Daugelį žmonių labiausiai neramina būtent turniketas. Tie, kurie automobilį vairavo iki šiol, dažniausiai jau būdavo susipažinę su vaistinėlių sudėtimi. Tad, visiškai suprantama, jog atnaujinimai žmones gali kiek išgąsdinti. Visgi, kaip jau buvo paminėta anksčiau, tinkamos komplektacijos vaistinėlėje turi būti atmintinė, kuri padės išsiaiškinti, kaip reikėtų naudotis visomis ten esančiomis medicinos priemonėmis. Patys turniketai yra skirti tam, jog pristabdytų stiprų arterinį kraujavimą galūnėse. Kai kuriais atvejais, be šių pagalbos žmogus gali nukraujuoti pernelyg greitai. Tad, pastaruosius savo vaistinėlėje turėti svarbu kiekvienam.
Rašyti atsakymą