Ką reikia žinoti prieš sumontuojant lieptą?

Turbūt kiekvieno lietuvio galvoje yra idiliškas vaizdas. Kas jį sudaro? Daugumos svajonėse šilti vasaros vakarai, ežero pakrantė, gera kompanija ir daug juoko. Būtent prie vandens jaučiamės geriausiai. Dėl to, turint nekilnojamo turto arba žemės prie vandens, verta investuoti į infrastruktūrą bei aplinką, kad gražus gamtos kampelis būtų ne tik dailus akiai, bet ir maksimaliai komfortiškas žmogui. Viena iš reikšmingiausių investicijų į komfortą prie vandens – pontoniniai lieptai. Šios konstrukcijos leidžia paversti pasibuvimus įsimintinais, o praktiškumo prasme lenkia kitų tipų konkurentus. Pakalbėkime apie pontoninius lieptus ir pažiūrėkime, ką reikėtų žinoti prieš pasirenkant sumontuoti pontoną.

Kam reikalingi pontoniniai lieptai?

Pontoninis lieptas yra statinys. Kaip ir sako pats pavadinimas, tai yra ant pontonų (plūdurų) montuojamas lieptas, kuris gali būti pastatytas neatviruose vandens telkiniuose. Tad pontoną galime išvysti ežeruose, upėse, tvenkiniuose.

Kalbant apie pritaikymo galimybes, tai jų yra tikrai labai daug. Visų pirma – komfortas maudynių metu. Juk niekam nėra paslaptis, kad būnant prie vandens norisi ir išsimaudyti ar paplūduriuoti vėsiame ežero vandenyje, upėje ar prūde. Tačiau toli gražu ne visi krantai tam pritaikyti, ką jau kalbėti apie nepatogų bridimą per akmenuotą ar dumbliną dugną. Sumontavus pontoninį lieptą, bus galima patogiai įlipti ir išlipti iš vandens bei pasidžiaugti kitomis vandens pramogomis!

Antras pritaikymo būdas – gerokai patogesnis ir smagesnis laisvalaikis. Ant liepto galima atsinešti gultą, pastatyti suolelį ar net pavėsinę ir čia pabūti su draugais ar artimais žmonėmis. Be to, rytais bus galima patogiai pažvejoti, užmetus meškerę gerokai toliau nei tai pavyktų padaryti būnant prie kranto. Ką jau kalbėti apie saulėlydžius ar vakarus ant vandens, po žvaigždėtu dangumi.

Na ir trečioji liepto nauda – prieplaukos ir švartavimosi galimybė. Kadangi Lietuvoje vis daugėja vandens pramogų ir jas vertinančių žmonių, atitinkamai vystosi ir rekreacinė bei pramoginė laivyba. Nesvarbu ar turite valtelę, ar kiek didesnį motorinį laivelį, pontoninis lieptas yra patogi vieta švartavimuisi, išlipimui ir/ar įlipimui.

Kokie yra būtent pontoninio liepto privalumai?

Negalime paneigti, kad nusprendę pasistatyti lieptą, būtinai turėsite rinktis pontoninę konstrukciją. Tačiau įvertinus įrengimo ir eksploatavimo kaštus, mobilumą, patogumą ir kitus privalumus, pontonai arba tiksliau, pontoniniai lieptai atrodo kaip geriausias sprendimas.

Lyginant su kitais lieptų tipais, pontonai visuomet išlaiko vienodą atstumą iki vandens paviršiaus. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad nesvarbu ar vandens lygis yra pakilęs ar ne, lieptas visuomet laikosi ant paviršiaus. Su įprastais lieptais gali būti ne taip patogu, kuomet lieptą apsemia arba vandens lygis labai nusėda, tada viskas neatrodo taip gražiai ir estetiškai, nėra patogu.

Pats pontoninis plūduras yra mobilus ir lengvai surenkamas, todėl nereikia ilgai laukti, kol jis atsidurs telkinyje. Mobilumas taip pat svarbus tuomet, jei norisi pakeisti vietą, kur plūduriuoja lieptas, pakeisti prieplaukos išdėstymą arba ją praplėsti (jeigu tai segmentinis pontonas – laisvės mobilumui dar daugiau). Be to, pontoninė prieplauka gali būti montuojama ir labai giliuose vandenyse ar prie ne pačio patogiausio kranto.

Ilgaamžiškumas – dar vienas pliusas, kuriuo pasižymi pontoniniai plūdurai arba plaustai. Užuot reikalavę remonto ar bent kažkokios priežiūros po ledonešio, pontonai šitokių iššūkių nekelia, nes žiemą paprasčiausiai juos galite ištraukti iš vandens.

Galiausiai, daugumai vartotojų abejonių nepaliks ir kaina. Pontoninį lieptą įsirengti paprastai yra daug pigiau nei stacionarią konstrukciją.

Kokios savybės svarbiausios renkantis?

Renkantis pontoninį lieptą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į pačias konstrukcijos galimybes ir kainą, tačiau ir į paslaugos teikėjo reputaciją. Kadangi siekiama ilgaamžiškumo bei geriausio kainos ir kokybės santykio, svarbu pasirinkti tiekėją, kuris galėtų suteikti kokybišką paslaugą, garantiją, padėtų ištraukti lieptą arba jį perkelti, kuomet to prireikia.

Beveik visada, šalia pontono reikės ir mažo stacionaraus lieptelio, kuris privestų prie plūduriuojančios liepto dalies. Stacionarus lieptelis gali būti priderintas prie bendro aplinkos ar teritorijos vaizdo.

Dažniausiai pirkėjai, rinkdamiesi pontoną svarsto tarp betono ir plastiko, mat šie du elementai bene populiariausi. Betoniniai pontonai yra sunkesni, stabiliau laikosi ant vandens paviršiaus. Be to, jie gerokai ilgaamžiškesni ir patvaresni. Plastikiniai pontonai būna kiek pigesni, tačiau jų atsparumas aplinkos poveikiui – mažesnis.

Taigi, pontoninis lieptas yra puiki investicija į savo namų, sodybos ar teritorijos estetiką bei funkcionalumą. Pontonai tarnauja kaip poilsio zona, leidžia švartuotis plaustams, valtims ir laiveliams bei suteikia labai daug patogumo tuomet, kai norite pramogauti prie vandens.

Pontonai įprastas, stacionarias plieno struktūras pranoksta tuo, kad yra pigesni, lengviau surenkami, mobilūs ir juos lengviau pritaikyti pagal poreikį, jie nereiklūs priežiūrai. Betoninis pontonas tarnaus tikrai labai ilgai, o taip pat laikysis ant vandens paviršiaus, nesvarbu ar jo lygis pakilęs, ar nusileidęs. Jeigu susidomėjote pontonais, būtinai pasitarkite su specialistais dėl konkrečių rekomendacijų ir taip priimsite patį geriausią sprendimą!