Ką svarbu žinoti draudžiantis privalomuoju automobilio draudimu

kasko-draudimasDraudimas – tai nuo seno visiems gerai žinoma paslauga. Nors Lietuvoje draudimas taip pat ne naujas dalykas, tačiau klientai, ieškodami pigaus ir patikimo draudimo, vis dar susiduria su įvairiais neaiškumais.

Kas svarbu renkantis privalomąjį automobilio draudimą?

Dažniausiai pasitaikantis neaiškumas – registracijos vieta. Adresas turi būti nurodytas toks pat kaip ant techninio paso (registracijos dokumentų) ir nebūtinai turi sutapti su gyvenamąja vieta. Būtent dėl šios priežasties pasitaiko atvejų, kai automobilio draudimas išrašomas, tačiau vis tiek laikomas negaliojančiu.

Vienos draudimo bendrovės kiek atsargiau žiūri į vairuotojus su mažesne patirtimi ir nuolaidą taiko nuo 5 iki 25 metų stažą turintiems vairuotojams, tuo tarpu kitos jokių nuolaidų netaiko iki 10 metų vairuotojo stažą turintiems asmenims.

Būtina atkreipti dėmesį, kad kai kurių draudimo bendrovių žalios kortelės (važiavimui už Lietuvos ribų) įtraukiamos į draudimo kainą. Taigi šiuo atveju nėra skirtumo, ar žymėsite, kad jums jos reikia, ar ne – kaina nuo to nesikeis. Neretai pasitaiko, kad klientai tik apsidraudę susivokia, jog jiems reikės žalios kortelės ir tai sudaro daug nepatogumų, nes reikia padengti kainų skirtumą. Žalią kortelę privaloma turėti net vykstant į Baltijos šalis.

Renkantis bet kokios rūšies draudimą taip pat verta atkreipti dėmesį į draudimo bendrovės pasirinkimą. Svarbiu aspektu turėtų tapti ne tik draudimo poliso kaina – verta įvertinti ir bendrovės patikimumą. Kainų skirtumai nesusidaro „iš oro“ – paprastai šiam reiškiniui yra priežastys, iš kurių dažniausia – draudimo sąlygų skirtumai.

brokeriai.eu