Ką svarbu žinoti prieš imant vartojamąją paskolą?

paskolaTikriausiai daugeliui dėl vienų ar kitų priežasčių yra tekę susidurti su finansiniais sunkumais. Papuolę į nepavydėtiną dažnas nežinome, kaip būtų geriausia pasielgti. Tuomet į natūraliai kylantį klausimą – ką daryti? – atsakyti tampa labai sunku. Skolintis iš tėvų, artimųjų ar – draugų? O galbūt – imti vartojamąją paskolą iš jas išduodančių bendrovių?

Kaip matome, variantų – ne vienas. Kurį jų pasirinkti priklauso nuo poreikių. Jeigu pasirodė tinkamiausais vartojamosios paskolos variantas, atminkite, kad skolintis reikia atsakingai, o taip pat – protingai. Patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį skolinantis pasidalino „Provident Finansai“ Kauno regiono prekybos vadovas Mindaugas Švilpauskas.

Patarimas nr. 1 – įvertinkite pajamų ir išlaidų santykį ir neslėpkite nuo artimųjų ketinimo pasiskolinti

Pirmoji taisyklė – jeigu jūsų pajamos yra mažesnės už būtinąsias išlaidas – geriau apie paskolą net negalvokite. Verčiau peržiūrėkite, kurioms reikmėms išleidžiate didžiausią dalį pajamų bei kur galėtumėte sutaupyti. Dažnas mūsų nėra pratęs stebėti savo biudžeto pokyčių, tačiau žinoti, kur keliauja jūsų pinigai – labai naudinga. Taip pat visuomet apie ketinimą pasiskolinti informuokite artimuosius – galbūt jie taip pat galės jums pagelbėti. Žiniasklaidoje apstu istorijų, kuomet būtent prasiskolinusiųjų artimieji turi prisiimti pasiskolinusiųjų įsipareigojimus. Todėl pasikartosime – visuomet informuokite artimuosius apie savo ketinimus.

Patarimas nr. 2 – įvertinkite, ar būsite finansiškai pajėgus mokėti įmokas nurodytais terminais ir sumomis

Prieš kreipdamiesi į paskolų teikėją, pagalvokite, kiek lėšų kiekvieną mėnesį iš asmeninio biudžeto galėtumėte skirti paskolos grąžinimui. Mūsų kompanijos atveju, kiekviena paskola išduodama atsižvelgiant į paskolos gavėjo galimybes, sudaromas patogus paskolos mokėjimo grafikas. Remiantis juo mokamos kassavaitinės įmokos. Atidėti mokėjimą įmanoma, tačiau nerekomenduotina tuo piktnaudžiauti. Juk atidėtą sumą vis tiek reikės sumokėti. O mokėjimo savaitėmis pranašumas – mokėjimas nedidelėmis sumomis finansiškai nėra skausmingas. Sutiks daugelis – kuo didesnė suma, tuo sunkiau biudžetui.
 
Patarimas nr. 3 – skaitykite sutarties sąlygas

Apskritai, visas sutartis reikia skaityti nuo pradžios iki pat paskutinio punkto ir kad ir kokiomis mažomis raidėmis jos būtų parašytos. Tad neužsitraukite nemalonumų vien dėl savo neapdairumo

Ypač atidiems reikia būti prisiimant finansinius įsipareigojimus. Mūsų kompanijos atlikto visuomenės tyrimo metu daugiau nei pusė apklaustųjų, kuriems yra tekę prisiimti finansinių įsipareigojimų, prisipažino į sutarties sąlygas nesigilinantys. Tarp sutarties atidžiai neskaitančių 36 proc. teigė dokumentus „perbėgantys“ akimis, o beveik ketvirtadalis – visai nesigilinantys, nes tai už juos padaro konsultantas arba tai jiems tiesiog neįdomu.  

Atminkite – kiekvienas paskolos sutarties punktas yra svarbus. Tad sutartis skaitykite atidžiai, o kilus klausimams – klauskite. Siekdami užtikrinti, kad mūsų klientai supranta sutarties sąlygas, organizuojame susitikimą su kredito tarpininku kliento namuose. Jo metu aiškiai išdėstome sutarties sąlygas, atsakome į visus iškylančius klausimus.
 
Patarimas nr. 4 – neimkite paskolos ankstesnei paskolai padengti

Dažnai sutinkama situacija, kuomet siekdami grąžinti vieną paskolą, gyventojai paima kitą paskolą ankstesnei padengti. Neretai taip tik įklimpstama į prasiskolinimo liūną, iš kurio išbristi – sunku. Todėl neimkite paskolos ankstesnei paskolai padengti. Taip pasielgęs problemos ne tik kad neišspręsite, bet priešingai – tik pabloginsite savo padėtį. Be to, taip pasielgę užkertate sau galimybę gauti paskolą tuomet, kai jos tikrai reikės.

Patarimas nr. 5 – neimkite paskolos impulsyviai, vedami emocijų

Prieš imdami bet kokią paskolą atsakykite į klausimą – ar man jos tikrai reikia. Dažniausiai vartojimo paskolos imamos būtiniausioms reikmėms ar neplanuotoms išlaidoms padengti. Todėl mes neteikiame paskolų elektroniniu būdu, nėra galimybės gauti paskolą ir nakties metu, kuomet galimas spontaniško sprendimo pavojus. Prieš išduodami paskolą visuomet susitikimo metu išsiaiškinama, ar žmogui jos tikrai reikia.

Patarimas nr. 6 – įvertinkite būsimas sezonines išlaidas

Žiemos metu privalomųjų išlaidų kiekvienas patiriame daugiau nei vasarą. Todėl jeigu galvojate apie paskolą artėjant šildymo sezonui, labai svarbu įvertinti tai, kad dalį pajamų reikės skirti šildymui.

Patarimas nr. 7 – žinokite, kad grąžinti turėsite daugiau nei skolinatės

Nepamirškite, kad grąžintinos paskolos sumą sudaro išduodamos paskolos suma bei palūkanos. Todėl visuomet svarbu prieš priimant sprendimą su kredito tarpininku išsiaiškinti ne tik išduodamos, bet ir grąžintinos paskolos dydį.

Ne paslaptis, kad dažną mūsų erzina, kai aplinkiniai pradeda mokyti, kaip gyventi. Šių patarimų tikslas – ne mokyti, bet patarti ir įspėti. Taigi būkite budrūs ir jeigu jau nusprendėte imti vartojamąją paskolą, darykite tai atsakingai.