Ką valgyti sveika? Tyrimas nustebino net jį atlikusius mokslininkus

134207888-2ccaeda7-6808-4ed4-bb5f-ca0d4fc3963eIzraelio mokslininkai įrodė, kad nėra tokio dalyko, kaip sveika mityba.

Weizmanno instituto mokslininkai atlikto neįprastą tyrimą. Jie keletą metų stebėjo 800 savanorių, kurie buvo padalinti į dvi grupes. Vienos grupės dalyviai maitinosi tiktai tokiu maistu, kurį įprasta laikyti sveiku, o kitos grupės dalyviai valgė pusfabrikačius, traškučius, šaldytus gaminius, gėrė gazuotus gėrimus.

Baigę tyrimą profesorius Eranas Elinavas ir Eranas Segalas su kolegomis priėjo neįprastos išvados: kiekvieno tyrimo dalyvio organizmas labai individualiai reagavo į maistą. Abiejose grupėse pastebėta tiek teigiamų, tiek neigiamų pokyčių. Pavyzdžiui, cukraus lygio kraujyje pokyčiai, reaguojant į tuos pačius produktus, pasirodė kardinaliai skirtingi. Tai paaiškina, kodėl vieni žmonės, laikydamiesi tam tikros mitybos, meta kilogramus, o kiti juos augina.

Pastaruoju metu maistą linkstama vertinti pagal glikemijos indeksą – jis nulemia, ar maistas vadinamas sveiku, ar ne. Dėl didelį glikemijos indeksą turinčių produktų labiau padidėja gliukozės kiekis kraujyje, o vėliau jo sparčiai sumažėja. Tačiau tyrimo rezultatai parodė, kad vienas ir tas pats produktas skirtingiems žmonėms nevienodai nulemia cukraus kiekį kraujyje.

Pavyzdžiui, paaiškėjo, kad vienos tyrimo dalyvės, išbandžiusios daugybę dietų, organizme cukraus kiekis itin padidėja suvalgius pomidorų. Kitiems didesnį jo padidėjimą nulemdavo bananai, tuo tarpu saldūs pyragai –ne. Mokslininkai priėjo išvados, kad neįmanoma nustatyti, koks yra produktas – sveikas ar ne, nes kiekvienas individualiai veikia žmogų, be to, poveikis keičiasi ir tam tikru gyvenimo metu, jį keičia ir kitos aplinkybės.

Lrytas.lt inf.