Ką žmonės perka augintiniams? Nuo maisto su vabzdžiais iki ortopedinių guolių

Keturkojų šeimininkai savo augintiniams išleidžia vis daugiau – lepina juos kokybišku maistu bei skanėstais, o kur dar higienos priemonės ir įvairūs aksesuarai. Tarp naujausių tendencijų pasaulyje – maistas su vabzdžiais ir ortopediniai guoliai.

Augintinių šeimininkai investuoja į jų sveikatą, pirkdami kokybiškus subalansuotus pašarus, funkcinius skanėstus, vitaminus ir papildus. Svarbu ir žaidimai, laikas su augintiniu, tad vartotojų krepšeliuose be maisto prekių nemažą dalį užima žaislai bei prekės laisvalaikiui su augintiniu. „Klientai negaili pinigų ir ortopediniams guoliams, moderniems vedžiojimo aksesuarams ar augintinių drabužiams. Kačių augintojai renkasi kokybiškas draskykles“, – vardija parduotuvės Mumbo.lt atstovė Ligija Grabauskė.

Šeimininkai linkę palepinti savo gyvūnus pirkdami aukštos klasės maistą, rūpindamiesi jų sveikata perka vitaminus ir papildus, funkcinius skanėstus dantų priežiūrai, žaidimams ir laisvalaikiui renkasi interaktyvius žaislus.

Pirmoje vietoje perkamiausiųjų sąraše – elnienos konservai be priedų ir konservantų šunims, kurie yra jautrūs alergenams. Antroje – sausas maistas su vabzdžiais šunims, tai baltymų šaltinis su minimaliu poveikiu aplinkai, tinkamas jautriems ir alergiškiems šunims. Trečioje – sausas begrūdis maistas katėms, praturtintas vitaminais ir mineralais, ketvirtoje – tofu kraikas katėms, tai aukštos kokybės sušokantis ir biologiškai suyrantis kraikas, pagamintas iš sojos pupelių miltų.

„Perkamiausios prekių kategorijos – sausas bei šlapias maistas šunims ir katėms, skanėstai, kačių kraikas, augintinių higienos priemonės. Augintinių šeimininkai rūpinasi tinkama jų sveikata ir visaverte mityba, kuri yra geros savijautos pagrindas, stengiasi investuoti vis daugiau į augintinių gerovę, vertina produkcijos kilmę, jos saugumą ir tvarumą“, – sako specialistė.

Aksesuarų kategorijoje populiarus šviečiantis ištraukiamas šunų pavadėlis, su kuriuo gyvūnas ir jo šeimininkas gali jaustis matomi tamsiuoju paros metu. Vis labiau dėmesio susilaukia ortopediniai guoliai. Nepatogūs guoliai sukelia skausmą ir įtampą, ypač vyresnio amžiaus ar sąnarių problemų turintiems šunims, todėl ortopediniai yra sprendimas, galintis pagerinti augintinio miegą.

Kačių šeimininkai nemažai laiko praleidžia rinkdamiesi kraiką, atranda natūralius produktus, pagamintus iš tofu, celiuliozės ar medžio drožlių. Natūralių medžiagų kraikas nedulka, nealergizuoja, gali būti nuleidžiamas į klozetą, kompostuojamas. Auga susidomėjimas natūraliais, ekologiškais, perdirbtų medžiagų produktais, populiarėja suyrantys higieniniai maišeliai ekskrementams, kačių šeimininkai renkasi kraiką iš natūralių medžiagų. Vartotojai išleidžia daugiau, rūpindamiesi ne tik augintinio gerove, bet ir aplinka.

Stebima tendencija, kad šeimininkai renkasi aukštos kokybės subalansuotą, augintinio poreikius ir amžių atitinkantį maistą iš Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos, kur daug dėmesio skiriama augintinio gerovei. Jie konsultuojasi, ieško sprendimų, kurie padėtų spręsti augintinio sveikatos problemas.

Pagal BNS inf.