Kad atėjus rudeniui neužkluptų depresija

bigstock-Woman-Depressed-Series-27249164Vis labiau vėstantis oras, po truputį ilgėjantys vakarai, saulę vis dažniau temdantys debesys, norime mes to, ar nenorime, įtikina – jau ruduo.

Vėjas, lietus, šaltis dažną mūsų priverčia susigūžti. Kaip šalin nuvyti rudeninį liūdesį ir nostalgiją?

Mokslininkų teigimu, efektyviausiai blogas mintis išvaiko gerai praleistas laikas. Pateikiame kelis patarimus kūniškiems ir dvasiniams malonumams.

Šokio ritmu!

Šokius drąsiai galima vadinti veikla, teikiančia atgaivos ir sielai, ir kūnui. Mokslo įrodyta, kad šokant organizmas įsisavina labai daug deguonies – netgi 19 procentų daugiau nei tuomet, kai žmogus yra ramybės būsenoje (bėgant ar važiuojant dviračiu, įsisavinama tik 16 proc. daugiau nei paprastai).

Deguonis be galo svarbus daugybei mūsų organizme vykstančių procesų. Šokant ne tik didėja plaučių tūris, stiprėja širdies veikla, bet ir natūraliai auga raumenys, kitaip tariant, tolygiai treniruojamas visas kūnas.

Jei šokama daugiau nei valandą, deginami riebalai (tik pradėjus judėti, kai raumenys dar tik šyla, dega baltymai, vėliau angliavandeniai, galiausiai riebalai). Taigi šokius galima laikyti viena iš tų sporto šakų, kuri padeda maloniai mesti svorį.

Šokti – smagu, nes tai – nemonotoniška veikla. Šokdamas žmogus gali išgyventi labai daug emocijų: džiaugsmą, pyktį, liūdesį, aistrą, neapykantą ir t.t. Tačiau tokia emocijų iškrova natūrali. Taip ir turi būti. Ne veltui pasaulyje steigiamos šokių terapijos mokyklos.

Yra atlikta daugybė tyrimų, rodančių, jog vienas pagrindinių dalykų, padedančių žmogui atsikratyti įtampos bei greičiau išgyventi stresą, tai – šokimas.

Aukštyn žemyn, į šonus, ratais

Šiandien daugumai mūsų masažas – viena maloniausių ir veiksmingiausių grožio, geros savijautos ir puikios nuotaikos procedūrų. Senovės kinų įsitikinimu, masažas stipriam žmogui prailgina gyvenimą, o silpnam padeda įveikti ligas, stiprina organizmą. Taip pat suteikia kūnui energijos, slopina skausmą, padeda gražinti kūno formas, gerina raumenų tonusą, sąnarių judrumą, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, pakelia nuotaiką, užkerta kelią ligoms, atsirandančioms dėl nuolatinės nervinės įtampos.

Anot specialistų, kiekvienam žmogui nors kartą per metus save derėtų palepinti profesionalaus masažo kursu (bent 10 procedūrų) grožio salone, SPA centre, masažo kabinete.

Namų sąlygomis masažuoti save (galvą, pėdas, šlaunis, rankas, pečius, nugarą ir pan.) galima kasdien, ryte ir vakare, prausiantis ar jau nusiprausus po dušu, naudojant specialią kosmetiką ar aliejus bei įvairių formų ir medžiagų masažuoklius: medinius ar guminius volelius su suapvalintais dygliukais ar šereliais, natūralaus pluošto masažines pirštines, masažinius šepečius, plaušines. Su šiomis priemonėmis be didelių pastangų įmanoma patiems išmasažuoti net sunkiai pasiekiamas kūno vietas.

Oda masažo metu turi parausti: lengvas paraudimas – tai ženklas, kad suaktyvinote medžiagų apykaitą, kraujotaką. Masažuoti pasirinktą sritį reikėtų – 10-15 minučių.

Vonios malonumai

Lietingą ir niūrų rudens vakarą nieko nėra maloniau, kaip panirti į kvapnią ir šiltą vonią. Atsipalaiduoti, pailsėti, pasilepinti, keliolika minučių pabūti tik su savimi. Šių dalykų, įsisukus į atrodo niekada nesibaigsiančių darbų maratoną, daugeliui mūsų trūksta labiausiai.

Senovės Egipto karalienė Kleopatra bene labiausiai išgarsino grožį puoselėjančias pieno ir medaus, gėlių žiedlapių vonias. Šiandien kūnui ir sielai pailsinti bei sveikatinti dažniau renkamės putojančius kvapnius vonios burbulus, druską, specialias putas ar žolelių antpilus.

Šiose priemonėse esantys įvairių augalų ir vaisių kvapnūs eteriniai aliejai ne tik ramina, „nuplauna“ stresą, atpalaiduoja raumenis, bet ir stimuliuoja kraujotaką, stangrina bei glotnina odą, taip pat padeda gydyti įvairius negalavimus. Pavyzdžiui, peršalus rekomenduojama vonia su eukalipto aliejumi, norint atgauti jėgas, tapti žvalesniems, geriausia rinktis citrusinių vaisių, o atsipalaiduoti ypač tinka vonia su levandų aliejumi.