Kada kalėdiniai papuošimai tampa rizika?

Advento vainikai ir žvakių šviesa namuose – būdas sukurti šventinę nuotaiką. Draudikai atkreipia dėmesį, kad į vainikus įkomponuotos žvakės kelia ir gaisro pavojų. Jos greit įkaista, o vaškas pasklinda ant šalia esančių daiktų, todėl nuo žvakės kilęs gaisras gali padaryti rimtos žalos namams.

Pixabay.com nuotr.

Kaip elgtis su advento dekoracijomis?

Saugus atstumas apsaugo nuo liepsnos. Dažnai žvakės sukeltas gaisras įsiplieskia liepsnai susilietus su vienu iš šalia esančių daiktų. Naudodami žvakę įsitikinkite, kad degūs daiktai ir advento vainikas yra saugiu atstumu nuo žvakės, televizoriaus, židinio.

Saugokite degančias žvakes nuo skersvėjų, lubinių ventiliatorių ir oro srovių. Tai padės išvengti staigaus, netolygaus degimo ir liepsnos protrūkių. Skersvėjis gali užuolaidas ar popierius užpūsti ant liepsnos.
Spygliuočiai ir sausos gėlės – pavojingiausi. Kuo ilgiau advento vainikas stovi namuose, tuo sausesnės tampa į jį įpintos šakos, kurios gali lengviau užsiliepsnoti.

Stabilus ir nedegus žvakės laikiklis apsaugos advento vainiko pagrindą nuo užsiliepsnojimo. Svarbu, kad jis būtų pakankamai didelis, kad jame tilptų žvakė ir būtų vietos nutekėjusiam vaškui.

Išeidami iš kambario užgesinkite žvakes ir įsitikinkite, kad jos tikrai užgesintos. Stenkitės neužpūsti žvakių, nes taip gali pasklisti kibirkštys. Geriausias įrankis – tam skirtas žvakių gesintuvas. Uždegtų žvakių negalima palikti vaikams ar augintiniams lengvai pasiekiamoje vietoje.

Vainikus ir žvakių kompozicijas rekomenduojama laikyti ant stiklinės, metalinės ar keramikinės lėkštės, kuri apsaugos baldus. Tos pačios taisyklės galioja ir smilkalams.

Ypač atsargiai elkitės su didelėmis dekoratyvinėmis žvakėmis, nuo kurių gali įkaisti stalo paviršius, patalpose nedeginkite lauko žvakių. Būkite ypač atsargūs su dekoratyvinėmis žvakėmis, kurios papuoštos įvairiais dekoratyviais elementais.

Laikykitės gamintojo nurodymų, esančių ant žvakių pakuotės. Kiekvienos žvakės degimo trukmė, tinkamas uždegimas ir užgesinimas skiriasi.

Prižiūrėkite dagtį. Kad liepsna nebūtų didelė ir nemirgėtų, paprastas būdas ją suvaldyti – prieš kiekvieną žvakės deginimą nukirpti dagtį.

Jei žvakė deginama per ilgai, ant jos degiklio gali susikaupti anglies ir ji gali tapti nestabili. Leiskite žvakei atvėsti, apdorokite dagtį, tada vėl uždekite.

Gesintuvas ar storas drabužis – patikimiausi ginklai. Atrodytų, kad gaisrą galima užgesinti vandeniu, tačiau dažnai toks sprendimas gali pridaryti daugiau žalos. Dėl vandens karštas vaškas gali ištikšti, o tuomet ugnis persimes į baldus. Nereikėtų naudoti audinio iš sintetinės medžiagos, nes jis ugnies neužgesins, o užsidegs pats.