Kada Kuršių gatvė galėtų tapti gatve, net neprognozuojama…

KURSMARIU KLAMPYNEŠilutės miesto žemėlapyje Naujakurių kvartale jau yra pažymėta Kuršių gatvė. Ji driekiasi lygiagrečiai tarp Naujakurių kvartalo Statybininkų gatvės ir Šilutės Klaipėdos gatvės. Naujojoje Kuršių gatvėje iš abiejų pusių jau statomi ar net baigti statyti gyvenamieji namai.

Bet šiuose namuose gyvenantys žmonės nesidžiaugia savo naujakuryste, nes kelis menesius per metus vos įstengia nuklampoti iki savo namų. Šiuo metu kaip tik tas laikas, kai iki Kuršių gatvės naujakurių nei privažiuosi, nei nueisi – tenka bristi per klampynes.

Nors žemėlapyje Kuršių gatvė pažymėta, nors Savivaldybė išpardavė individualių namų statybai skirtus sklypus, tačiau daugiau jokių gatvės įrengimo darbų nevykdo. Todėl „gatvė“ tėra neišbrendama klampynė.

„Paskendom, nei pareiti, nei parvažiuoti namo neįmanoma. Reikia amfibijos ar tralo kaip į Rusnę per potvynį. Gal Jūsų straipsnis padės išjudinti mūsų valdžią, kad nors ką padarytų“, – pagalbos šaukėsi Kuršių gatvėje gyvenanti p. Aušra.

Vėliau redakcijai skambinusi moteris sakė, kad maždaug prieš mėnesį į išklampotą vietą buvo atvežtas sunkvežimis žvyro, bet tai problemos neišsprendė, o tik dar labiau padidino, nes klampynę pagilino žvyrą vežęs sunkvežimis.

Pasak moters, Kuršių gatvės gyventojai priversti automobilius laikyti pas Klaipėdos gatvėje gyvenančius kaimynus. Žinoma, pastarieji nelabai patenkinti papildoma našta.   

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, „Šilutės naujienų“ paklaustas apie Kuršių gatvės statybos pradžią, priminė, kad prieš porą metų ten buvo tik bulvių arimai. Seniūnija yra suplanavusi šių metų pavasarį užpilti ant Kuršių gatvės žvyro. Pasak seniūno dar pavasarį bus prakastos gatvės tranšėjos, supiltas reikiamas kelio gruntas, užpilta žvyro. Apie rimtesnės gatvės dangos klojimą seniūnas net nenorėjo prognozuoti, sakydamas, kad Naujakurių kvartale dar yra gatvių, kurių gyventojai asfaltuotos dangos laukia jau kelis dešimtmečius. „Viskas – iš eilės“, – sakė seniūnas.