Kada reikėtų magnio?

galva skaudaMagnis saugo kraujagysles nuo aterosklerozės ir jos komplikacijų – insulto bei infarkto, atpalaiduoja raumenis, reguliuoja streso hormonų išsiskyrimą bei gerina medžiagų apykaitą.

Todėl net ir nesergantiems širdies ligomis, bet jaučiantiems magnio trūkumo požymius: mėšlungį, nuovargį, nervingumą, silpnumą, rekomenduojama papildomai vartoti magnio. Ypač jei vasarą daug dirbate, sportuojate, ruošiatės aktyviai atostogauti, keliauti.

Taip pat magnio daugiau turėtų gauti nėščiosios, krūtimi maitinančios moterys. Besilaukianti mama jaudinasi ir dėl būsimo vaikelio, ir dėl būsiančių problemų, o kur dar pykinimas, vėmimas, jautri gimda! Pastebėta, kad magnis mažina patinimus, malšina gimdos spazmus, saugo nuo traukulių, gerina bendrą savijautą, padeda išnešioti ir pagimdyti sveiką vaikelį.

Magnio trūkumas – galima galvos skausmų priežastis

Galvos skausmų, ypač atsirandančių pervargus, po didesnės emocinės įtampos priežastis dažnai yra ta pati kaip ir blauzdų raumenų mėšlungio.

Dėl nervinės įtampos, streso hormonų, kai organizme trūksta magnio, spazmuoja kraujagysles, blogėja kraujotaka bei medžiagų apykaita ir atsiranda skausmas. Todėl rekomenduojama vartoti magnio papildų, kai dažnai vargina įtampos galvos skausmai. Tai gana veiksmingas ir palyginti nebrangus migrenos profilaktikos būdas.

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad ilgesnį laiką reguliariai vartojant magnio, žmonėms, sergantiems migrena, smarkiai sumažėja paūmėjimai. Paprastai jie būna lengvesni, greičiau praeina, mažiau reikia vaistų nuo skausmo.

Magnio papildas

Vaistinėse parduodami kokybiški magnio preparatai labai tinkami tiek užimtiems žmonėms, tiek ir tiems, kurie geria daug kitų vaistų – paprastai per dieną pakanka išgerti vieną tabletę magnio preparato. Tai ne tik patogu, bet ir efektyvu.

Organizmas, kasdien gaudamas reikiamą kiekį magnio, greičiau pašalins jo trūkumą, o jūs pasijusite geriau.

Reikėtų priminti, kad rekomenduojamas magnio vartojimo kursas – 1-2 mėnesiai. Ypač jei vargina raumenų mėšlungis, nes raumenyse magnio kiekis normalizuojasi lėčiausiai. Taigi, jei norite saugiau atostogauti, keliauti, maudytis, reikėtų pagalvoti apie organizmo papildymą magniu.