Kada sodinti gėlių sėklas?

 

kada sodinti_geliu_seklasSvajodami apie pavasario dvelksmą ir žaliuojančius medžius, pradedame planuoti ne tik ką sodinsime ir kokio derliaus lauksime, bet kuo papuošime savo namus, sodus ir daržus. Gėlės, tiek vienmetės, tiek daugiametės, auga ir vystosi skirtingai. Vienoms prireiks trijų mėnesių, kitoms – vieno.

Taigi, reikėtų pradėti nuo ilgiausiai dygstančių gėlių sėklų, ypač, kurios kilę iš šiltųjų kraštų. Vienos iš lėtai dygstančių: petunijos, sulfinijos, begonijos, kurių daigeliai pasirodo tik po, maždaug, 10 – 14 dienų. Vasario ir kovo mėnesiais jau galima pradėti daiginti našlaites, rudbekijas, puikūnus, italines levandas, kobėjas lipikes, žydrūnus, nemezijas, daratėles, portulakus ir kt.

Itin smulkias sėklas berkite į purią, drėgną, bet nesusmegusią žemę ir švelniai spustelėkite jas. Užberti žemėmis jau nebūtina. Stambesnes sėklas galite sodinti po vieną į specialias, daiginimui skirtas tabletes, taip bus patogiau perkelti į nuolatinę augimo vietą.

Šilumą mėgstančias gėles galite sodinti lauke tik pasibaigus šalnoms, maždaug gegužės pabaigoje ir birželį, priklausomai nuo tų metų klimato sąlygų.

Kovo ir balandžio mėnesiai jau tinkami daiginti daugelį gėlių, žinoma, namuose ar kitose šildomose patalpose, galite sėti: verbenas, pelargonijas, lobelijas, sukučius, kininius gvazdikus, serenčius, balzamines spriges, trispalvius vijoklius, sagutes, šlamučius ir kt.

Kai kurių gėlių sėklų dygimo procesas trunka gana ilgai, nuo 10 dienų iki 3 savaičių, tad apsišarvuokite kantrybe ir nenusiminkite anksčiau laiko. Svarbu stebėti, kad būtų tinkamos dygimui sąlygos: žemė sveika, drėgna ir derlinga, + 20 ar šiek tiek daugiau laipsnių šilumos, pakaktų dienos šviesos ir galėtų šildyti retkarčiais pasirodantys pavasarinės saulės spinduliai.

Šalčiams atsparias gėles galima sėti balandžio pabaigoje ir gegužę tiesiai į dirvą, svarbu, kad daigas spėtų įsišaknyti ir jo nepakąstų šalna. Vienos iš tokių gėlių: gvazdikai, medetkos, lobuliarijos, leukonijos, žioveiniai. Kitas, greitai dygstančias, sodo puošmenas galite daiginti namuose arba, pasibaigus šalnoms, lauke. Tai piliarožės, saulutės, katilėliai, burnočiai, varpinės vienmetės gėlės ir kt. Svarbu atkreipti dėmesį į daiginimo instrukciją, kurią rasite ant kiekvienos sėklų pakuotės.