Kadencijos pabaigoje daugėja maištaujančių politikų

silokarcemos kvartalo vizija 4 12321 copyKetvirtadienį vykęs, tikriausiai, priešpaskutinis šios kadencijos savivaldybės Tarybos posėdis tapo tikru išbandymu valdančiajai koalicijai: darbotvarkės klausimams spręsti labiausiai trukdė ne opozicijos, bet mero Vytauto Laurinaičio suburtos koalicijos partneriai.

Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programa, kuri jau trejus metus skinasi kelią link konkretaus sprendimo, savivaldybės Taryboje sukėlė netikėtą ginčą ir tik vieno balso persvara įgavo sprendimo galią.

Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorės veiklos ataskaitą mūru stojo ginti pats meras – kitaip grėsė, jog ji nebus patvirtinta.

Dar nepaskutinis posėdis

7-ojo šaukimo Tarybos įgaliojimai baigsis balandžio 17 d. Tai reiškia, kad nors kovo 1 dieną bus išrinkta naujos sudėties 8-ojo šaukimo savivaldybės Taryba, o kovo 15-osios vėlų vakarą, po antrojo merų rinkimų turo, bus išrinktas naujas meras, naujosios Tarybos posėdis įvyks tik balandžio viduryje.

Taigi rajono mero V.Laurinaičio vadovaujama Savivaldybės Taryba dar suspės balandį surengti eilinį Tarybos posėdį įprasta tvarka.
Beje, V.Laurinaitis savo reklaminiuose plakatuose save vadina „tikruoju meru“, ir praėjusiame Tarybos posėdyje bent 3 kartus nedviprasmiškai erzino kitus politikus, teigdamas, jog jis ir kitoje kadencijoje eis mero pareigas ir toliau rūpinsis sprendžiamomis problemomis.

Toks mero sarkazmas galimai įerzino net V.Laurinaičio valdžios ištikimus rėmėjus ir jo interpeliaciją sužlugdžiusius liberalsąjūdiečius Joną Purlį ir Edvardą Vitkauską. Visiems netikėtai šie politikai sumaištavo ir vos nesužlugdė Šilutės Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programos patvirtinimo ir  techninio projektavimo pradžios.

Dar yra neaiškumų?..

Tarybos posėdyje paskelbus sprendimo projektą „Patvirtinti Šilutės miesto Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programą“, liberalsąjūdietis J.Purlys staiga pareiškė, kad jis siūlo šį klausimą atidėti, mat dar nėra galutinai susipažinęs, programa dar neaptarta ir t.t.

Toks valdžios koalicijos politiko akibrokštas apstulbino ne tik valdančiuosius, bet ir opozicijos politikus. Sąmyšis dar padidėjo, kai liberalsąjūdiečių abejones palaikė dar vienas valdančiosios koalicijos politikas –  visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ narys Vladas Kainovaitis.

Piktžiugiškai linksmesnės situacijos opozicijos politikai, kurių lyderiai yra valstietis – žaliasis Virgilijus Pozingis ir VRK „Šilutės kraštas“ atstovas Šarūnas Laužikas, nebegalėjo tikėtis.
Liberalsąjūdiečio J.Purlio pareiškimas, kuris visai nebuvo derintas valdančiosios koalicijos pasitarimuose, rimtai papiktino mero pavaduotoją Algirdą Balčytį. Jis tiesiai klausė: „Jonai, ar tu čia pats sugalvojai, ar tau kas nors taip patarė – sužlugdyti sprendimo projektą, kuriam ruoštasi net trejus metus?..“

J.Purlys vietoj tiesaus atsakymo tik dar labiau klimpo į destrukciją. Jis kalbėjo, jog šiame klausime jis įžvelgiantis ir vicemero suinteresuotumą, tačiau nepasivargino paviešinti konkrečių to suinteresuotumo faktų.
„Tvarkietis“ Steponas Kazlauskas neslėpė pasipiktinimo liberalsąjūdiečio pareiškimu ir sakė, kad tokios neaiškių priežasčių destrukcijos ir privedė prie fakto, kad Šilutėje silpnai įsisavinamos investicijos. Anot S.Kazlausko, Tauragė, Pagėgiai ir daug kitų Lietuvos miestų seniai gražinasi ES paramos investicijomis, o Šilutės politikai vis kaišo pagalius į ES paramos aruodą.

Laisvės sąjungos politikas Arvydas Jakas, kuris bene labiausiai 3 metus stengėsi, kad Šilokarčemos kvartalas būtų renovuotas ir vadovavo darbo grupėms minėtai programai parengti sakė, kad jam nebesuprantamas toks kolegų neryžtingumas. Juk nebegalima delsti ir dar šioje kadencijoje reikia nuspręsti, kaip turi būti tvarkomas Šilutės senamiestis – gražiausioji, reprezentacinė miesto dalis.

Išgelbėjo E.Benetis

Situaciją gelbėjo savivaldybės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis. Jis sakė, jog dėl Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies sutvarkymo programos ir jos tikslingumo neturintis jokių abejonių. Jis gyrė politikus, kurie per 3 metus daug dirbo spręsdami, kaip galėtų būti sutvarkytas miesto senamiestis, kad jis būtų patraukus miestelėnams ir svečiams.

Pasak E.Benečio, Šilutės savivaldybė, surengusi Šilokarčemos kvartalo centrinės dalies vizijų konkursą, yra tapusi pavyzdžiu ne vienai Lietuvos savivaldybei. Visi programos sprendiniai ir darbo grupės veikla aprašyti rajono spaudoje. Architektas ragino politikus neprarasti tempo ir toliau siekti miestui būtinų sprendimų.

Įvykus balsavimui tik vieno balso persvara minėta programa buvo patvirtinta.

Mūru stojo už partietę

Tvirtinant visų švietimo įstaigų vadovų veiklos ataskaitas, sumaištavo politikė Stasė Skutulienė. Ji pareiškė, kad iš sprendimo projekto norėtų išskirti Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorės Laimos Navickienės ataskaitą. Politikė stebėjosi, kad po tokio rezonansinio įvykio mokyklos vadovė taip ir nepaaiškino savivaldybės Tarybos politikams susidariusios situacijos. S.Skutulienės nuomone, tai nepagarba Tarybos nariams, kuriems nebuvo sudaryta galimybė sužinoti apie skandalingąjį įvykį iš pačios įstaigos vadovės lūpų.

Meras V.Laurinaitis mūru stojo už tai, kad būtų patvirtintos visų įstaigų vadovų veiklos ataskaitos, neišskiriant nė vienos jų. Teisindamas L.Navickienę, jis kalbėjo, jog jos vadovaujama įstaiga patyrė daug visokiausių institucijų patikrinimų ir nė viena institucija neturėjo priekaištų įstaigos vadovės darbui. Pasak Laurinaičio, L.Navickienė daugybę kartų raštu prašė teisėsaugos institucijų ir savivaldybės pagalbos, kad įstaigos moksleiviams būtų užtikrintas didesnis saugumas: prašė ir aptverti teritoriją, ir kitų dalykų.

Pasak mero, ir Švietimo ministerija yra priėjusi išvadą, kad dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro problemų yra kalta ne įstaigos vadovybė, bet tokių auklėtinių priežiūros sistema. Minėtos ministerijos išvadose teigiama, kad reikėtų sumažinti auklėtinių skaičių ir padidinti specialiojo ugdymo darbuotojų skaičių.

Toks mero V.Laurinaičio bandymas ginti skandalą patyrusios mokyklos vadovės veiklos ataskaitą, nelaukiant jos tiesioginio pasiaiškinimo įstaigos steigėjui – rajono Tarybai, yra paaiškinamas tik vienu faktu: V.Laurinaitis stengiasi apginti savo partijos narę. Ir tai daroma ypač demonstratyviai, kad visi savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovai, kurie buvo „prilenkti“ tapti minėtos partijos nariais, matytų, kaip „tvarkiečiai“ saugo savo kadrus.