Kai noro keliauti daug, bet kišenėje vėjo daugiau

 kelioneTurbūt esate girdėję posakį, kad: „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“, kurį tik išgirdus taip ir norisi giliai įkvėpti gaivaus oro, susikrauti kuprinę ir pasileisti nepakartojamam gyvenimo nuotykiui. Deja, per dažnai randame priežasčių ir kliūčių, kodėl to nedaryti: nėra laiko, mažai galimybių, o dar ir kainos kokios šiais laikais… O kas, jeigu pasakytume, kad keliauti galima nemokamai tiek laiko, kiek norite? Pateikiame 3 keliavimo būdus, o jums belieka tik išsirinkti

 

Laikas – kiek nori, šalis – kuri nori, kaina – 0 eurų

Pirmasis būdas keliauti nemokamai yra senas geras autostopas, nereikalaujantis nei didelių išlaidų, nei sutaupytų 4 savaičių atostogų. Juk keliauti galima bet kur, bet kada, vos porai dienų iš Vilniaus į Rygą. Nusprendę keliauti autostopu, galite susidurti su nuomone, kad šiais laikais niekas nebestoja, kelionė užtrunka ilgai, pasiruošti sunku. Netiesa! Pakalbinome studentę Moniką, kuri ne kartą išbandė šį keliavimo būdą ir paprašėme pasidalinti patarimais, kaip greitai, saugiai ir smagiai keliauti autostopu. Monika per penkerius keliavimo autostopu metus sėkmingai aplankė daugiau nei 15 šalių, pradedant Balkanais ir baigiant šiaurine Europos dalimi, todėl dalinasi gerąja patirtimi:

  • Rinkitės populiarų kelią, kad nesigautų tiesiai per aplinkui – net jeigu kelias trumpesnis, greičiau tikslo nepasieksite, kai per visą dieną juo pravažiuoja vos 3 automobiliai.
  • Turėkite gerą popierinį žemėlapį. Išmanieji telefonai ir GPS yra nuostabūs ir naudingi įrenginiai, bet tik ne tada, kai kelias eina per mišką, kur nėra signalo, o baterija ėmė ir sugalvojo išsikrauti.
  • Iškėlę nykštį stovėkite gerai matomoje vietoje ir pasiruoškite ženklą – tikimybė, kad vairuotojas sustos ženkliai padidės, jeigu jis žinos kur tiksliai keliaujate ir ar jums pakeliui.
  • Nėra blogo oro, tik netinkami drabužiai. Turėkite omenyje, kad nesate garantuoti, kada vairuotojas sustos, todėl būkite pasiruošę stovėti saulėje ar lietuje, kai lauke +35 °C ar 0 °C.
  • Bent jau preliminariai susiplanuokite maršrutą – žinoma, keliavimas autostopu tuo ir žavi, kad neaišku kada ir kur atsidursite, bet juk nenorėtumėte vidury nakties išlipti miško kelelyje ir praleisti naktį su „draugiškai“ nusiteikusiais miško žvėreliais.

Laikas – 10 dienų, šalis – kuri nori, kaina – 0 eurų


Ar esate girdėję apie stebuklingą dalyką vadinamą Erasmus+? Po šiuo Europos Sąjungos skėčiu telpa begalė dalykų. Vienas iš jų – tarptautiniai projektai, organizuojami nevyriausybinių organizacijų ir šalių-partnerių. Trumpai tariant, projektai dažniausiai vyksta 8–10 dienų, kurioje nors Europos Sąjungos šalyje. Dalyviai 4–8 žmonės iš kiekvienos šalies-partnerės. Kiekvieną dieną vyksta įvairūs mokymai, susipažinimo žaidimai, grupės formavimo užduotys. O vakare – tarpkultūriniai vakarai, kai galima visiems pristatyti savo šalį ir geriau pažinti kitas. Per truputį daugiau nei savaitę pažinsite kelias skirtingas kultūras, išmoksite naudingų dalykų ir sulaužysite ne vieną stereotipą. O geriausia tai, kad visas išlaidas, susijusias su kelione (bilietai, maitinimas, nakvynė), už motyvaciją mokytis ir tobulėti, padėti kitiems, padengia Europos Sąjungos fondas.
Projektai vyksta nuolatos: kiekvieną mėnesį, kiekvieną savaitę, kiekvieną dieną. Vienas iš jų ką tik baigėsi Islandijoje, Reikjavike. Projekto tema Vaizdinės medžiagos kūrimas ir pritaikymas. Dalyviai iš įvairių Europos šalių mokėsi, kaip fotografuoti ir kurti vaizdo įrašus įprastais fotoaparatais ir kameromis. Jie išbandė ACME veiksmo-aktyvaus sporto kameras – vis labiau pasaulyje populiarėjančią technologiją, neįprastiems, ekstremaliems, vaizdams įrašyti.
„Išbandėme filmavimą visiškai kitu kampu. Nardinome ACME kamerą po vandeniu, buvome pritvirtinę prie kalnų dviračio, iškišę pro važiuojančio automobilio langą, todėl galėjome sumontuoti vaizdo įrašą iš 3 skirtingų perspektyvų. Labai džiaugiamės, nes galutinis sumontuotas įrašas labai kokybiškas, išskirtinis ir įdomus.“,– įspūdžiais dalinasi vienas iš projekto dalyvių, nevyriausybinės organizacijos Vengrijoje įkūrėjas, 27-erių metų Attila.
Norite dalyvauti tarptautiniame projekte? Informacijos ieškokite oficialiame Erasmus+ interneto puslapyje.

Laikas – nuo 2 iki 12 mėnesių, šalis – kuri nori, kaina – 0 eurų

Paskutinis, bet tikrai neprasčiausias būdas keliauti nemokamai – savanorystė kitoje šalyje. Galbūt esate girdėję, kad tai gera patirtis, gal visai nieko įrašas gyvenimo aprašyme… Toli gražu. Tai vienas iš nerealiausių dalykų, kuris jums gali nutikti, neįkainojama patirtis, puiki proga ir tikras gyvenimas.
Savanorystės laikas, vieta ir ką ten veiksite priklauso tik nuo jūsų. Galite išvykti vos dvejiems mėnesiams į Baltijos pajūrį ar metams į Pietų Ameriką mokyti anglų kalbos. Jeigu abejojate ir reikia mažo stumtelėjimo vienam didžiausių gyvenimo nuotykių, štai keli savanorystės privalumai:

  • Padarysite pasaulį geresne vieta gyventi (bent jau tiems, kurie šalia jūsų).
  • Surasite daug naujų, tikėtina, amžinų draugų. Žinoma, taip pat užmegsite naudingų pažinčių, kurios ateityje pravers ieškant langų, jeigu prieš nosį užsitrenks durys.
  • Pagerinsite bendravimo ir prisitaikymo įgūdžius (gyvendami kartu su temperamentingu italu ir ramia pussesere este ar mokydami grupelę vaikų anglų kalbos, kurie visiškai jos nemoka).
  • Įgysite daugiau pasitikėjimo savimi, nes reikės ne tik susikrauti visą gyvenimą į vieną lagaminą, bet išvykus su juo išsiversti įvairiausiose situacijose.
  • PAKELIAUSITE. Išvykus savanoriauti nereikia dirbti nuo aušros iki sutemų, todėl turėsite pakankamai laiko pažinti kultūrą, pabendrauti su vietiniais, pakankamai laiko įkvėpti, užuosti ir pačiupinėti vietinį gyvenimą.

Taigi, jei tik norite keliauti ir neįsivaizduojate gyvenimo be naujų patirčių, galimybių tai padaryti tikrai yra. Minėtieji keliavimo būdai yra ne tik nemokami, bet netgi atsiperka. Atsiperka su kaupu, nes jums bus sumokėta. Sumokėta neįkainojama patirtimi, nuostabiausiomis gyvenimo akimirkomis, įdomiomis pažintimis, kvapą gniaužiančiais nuotykiais, šypsenomis, juoku, patarimais ir nuoširdžiu „ačiū“.