Kai trūksta sąmoningumo: dėl pigesnių avokadų šilutiškiai grūdosi prie automobilio bagažinės

 

89398991 10215797932771554_1857134813589274624_oKelios dešimtys šilutiškių sekmadienio popietę būriavosi vieno Šilutės prekybos centro aikštelėje. „Sukišę galvas“ į automobilio bagažinę jie rinkosi prekeivio atvežtus pigesnius avokadus, datules, kitus vaisius ir daržoves. Akivaizdu, kad nuo vidurnakčio visoje šalyje įsigaliosiantis karantinas ir prašymai likti namuose, vengti susibūrimo vietų, pasaugoti vieni kitus, daugeliui – nė motais.

„Dėl pigesnio avokado šilutiškiai nieko nebijo… Nesiekiu viešinti asmenų, tik juokinga ir liūdna, kai rekomenduojama saugotis ir saugoti kitus, tačiau kai kam dėl pigesnių prekių reikia paskui mašinas bėgioti ir galvas grupiškai į bagažinę sukišti“, – nuotrauka populiarioje Šilutės miesto grupėje pasidalino neabejinga miestietė.

 

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui, žmonėms rekomenduojama naudotis apsipirkimo internetu galimybe, jos nesant – jokiu būdu nesigrūsti eilėse, išlaikyti atstumą nuo kitų žmonių, laikytis rankų higienos, čiaudėjimo, kosėjimo etiketo. Savo ruožtu, prekybininkai turėtų pasirūpinti ne tik klientų, bet ir darbuotojų higiena. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, visose šalies parduotuvėse ir prekybos centruose rekomenduojama riboti klientų srautus, išvengiant jų grūsčių. Tarp eilėse stovinčių pirkėjų turėtų būti išlaikomas ne mažesnis nei vieno metro atstumas.

Tuo metu, parduotuvių darbuotojams turėtų būti sudaryta galimybė ne rečiau nei kas dvi valandas, o esant poreikiui – ir dažniau, plauti rankas po šiltu tekančiu vandeniu skystu muilu ar dezinfekuoti jas naudojant tam skirtas priemones.

Taip pat didelis dėmesys turėtų būti skiriamas ir dažniausiai liečiamų paviršių (durų rankenų, turėklų, krepšelių, vežimėlių rankenų) valymui ne tik drėgnu būdu, bet ir naudojant specialias dezinfekcines medžiagas. Tam rekomenduojama naudoti 0,1 natrio hipochlorito tirpalą.

Be to, prekybininkai turėtų pasirūpinti ir tinkamu klientų informavimu. Dar prieš patenkant į patalpas žmonės turėtų matyti informaciją apie rankų higienos reikalavimus, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą.

Šiandien gyventojai į savo mobiliuosius telefonus gavo nepaprastuosius įspėjimus, kad nuo kovo 16 dienos, siekiant stabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje įvedamas karantinas ir ribojamas judėjimas visoje šalyje.

Daugiau informacijos apie Vyriausybės sprendimus rasite čia: