Kaimo bendruomenė „Balčiuva“ kuria naujas tradicijas

Balciu bendruomene_simtadienyjeSpalio pabaigoje į naują veiklos etapą įžengę Vainuto seniūnijos Balčių kaimo bendruomenės nariai aktyviai juda ir planuoja tolesnę veiklą.

Balčiškiai jau dalyvavo Šilutėje vykusiame Lietuvos šimtmečio šimtadienyje, pateikė prašymą Registrų centrui ir gavo sutikimą keisti bendruomenės pavadinimą, ir planuoja ne vieną renginį paskutiniajam metų mėnesiui.

Balčiškių entuziazmu džiaugiasi ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.
  

Gavo leidimą keisti pavadinimą

Ataskaitinis surinkimas, kurio metu Balčių kaimo bendruomenės, tuomet dar turėjusios „Kivylių žiburių“ pavadinimą, nariai išsirinko naują pirmininkę ir naują tarybą, įvyko spalio pabaigoje. Tuomet bendruomenė savo vairą patikėjo vietos ir Vainuto bibliotekininkei, veikliai šio kaimo gyventojai Genutei Gofmanienei.

Naujai išrinkta pirmininkė tuomet saviškiams pirmiausia priminė gerai žinomą patarlę, jog „vienas lauke nėra karys“ ir pakvietė visus burtis draugėn, ateiti su idėjomis ir teikti siūlymus, kaip bendruomenės ir visos apylinkės gyvenimą padaryti kuo įdomesnį.

Šiandien G.Gofmanienė sako, jog džiaugiasi – neatsidžiaugia saviškių iniciatyvumu. Ilgai svajoję ir tarpusavyje kalbėję apie tai, kad norėtų, jog bendruomenės pavadinimas neprimintų, jų žodžiais tariant, sovietinių laikų ir tuometinio tarybinio ūkio, o atspindėtų tikrąjį kaimo pavadinimą, bendruomenės nariai kreipėsi į Registrų centrą dėl pavadinimo pakeitimo. Ir gavo tam leidimą. Tad jau netrukus, baigus kai kuriuos formalumus, bendruomenė taps „Kaimo bendruomene „Balčiuva“.

Dabar balčiškių dar laukia naujų bendruomenės įstatų keitimo ir patvirtinimo procedūra.

Šio kaimo bendruomenės narių būrelis dalyvavo ir Šilutėje surengtoje Lietuvos šimtmečio šimtadienio šventėje. „Buvo didžiulis ir nepakartojamas įspūdis – tikra šventė“, – sakė jie.

Gruodį numatė daug renginiųBalciu bendruomene_pirmininke_2

Šio kaimo žmonės numatė ir gana intensyvų prieššventinį laikotarpį. Gruodžio pradžioje jie organizuoja jau tradiciniu tapusią Advento vakaronę. Pagrindine renginio viešnia taps žymi šio krašto tautodailininkė Angelė Rauktienė, beje, taip pat gyvenanti Balčiuose.

„Tikimės, kad tautodailininkė pamokys mus Advento vainiko pynimo paslapčių, galbūt primins ir kitas šio laikotarpio tradicijas“, – sakė G.Gofmanienė.

Vėliau bendruomenės namuose bus surengta Kalėdų eglutė mažiesiems Balčių ir aplinkinių kaimų gyventojams. Šiemet balčiškiai planuoja įžiebti ir viso kaimo eglę.

„Pasiilgome tokių bendrų kaimo švenčių, kaimyniškų suėjimų, nes juk nieko nėra artimesnio, nei kaimynas“, – saviškių mintis perduoda bendruomenės pirmininkė.

Kaimynai Balčių bendruomenės namuose prie bendro stalo žada susėsti ir Naujųjų metų sutikimui, sako jau ir su muzikantais šventiniam vakarui sutarę.

Pasak G.Gofmanienės, susidomėjimas būsima vakarone yra didžiulis, ir sprendžiant pagal klausiančiųjų skaičių, akivaizdu, jog susirinks tikrai daugiau nei pusšimtis žmonių.

Žmonės patys siūlo pagalbą

„Įtemptas metas, paroje trūksta valandų. Ir ne tik man, bet ir kitiems tarybos nariams lapkritis yra, o gruodis bus itin intensyvūs mėnesiai“, – taip savo šiandieną įvardija G.Gofmanienė.

Bet ji pasidžiaugia, kad pagalbos ieškoti ir prašyti nereikia – Balčių ir aplinkinių kaimų žmonės patys ateina ir siūlo visokeriopą paramą kas kuo gali. „Padėsime viskuo, kad tik tos šventės įvyktų“, – tikina pirmininkę ūkininkai.

Balčiškių veiklumą jau pastebėjo ir Vainuto seniūnas V.Mockus. „Jie buriasi, organizuoja, tartis ateina ir į seniūniją.

Gera matyti, kad žmonės taip sujudo, kad noriai imasi patys kurti savo kaimo tradicijas, o ne laukia, kad už juos kas nors kitas tai padarytų“, – sakė V.Mockus.