Kaimų gyventojai atsikvėps: keliams ir gatvėms papildomai skirta 700 tūkst. eurų

lapaliu gŠalies savivaldybės, pasirengusios gerinti susisiekimą su teritorijomis, kuriose kuriamos darbo vietos, šiemet sulauks beveik 5,3 mln. eurų papildomų investicijų. 700 tūkst. eurų bus skirta Šilutės rajono Traksėdžių ir Vilkyčių kaimų gatvėms.

Sutvarkytos Lapalių ir Žolyno gatvės pagerins susisiekimą su „Klasmann-Deilmann Šilutė“ įmone Traksėdžiuose, su „Germanika“, „Vilkyčių mėsa“ įmonėmis šalia Vilkyčių, taip pat išspręs dalį gyventojų problemų, ypač tų, kurie gyvena sodininkų bendrijose Traksėdžiuose.

500 tūkst. eurų skirta ir naujam dviračių takui Šilutėje įrengti.

Skyrė papildomų lėšų

Papildomas lėšas keliams tvarkyti Susisiekimo ministerija skyrė tik gerai parengtiems projektams, skirtiems gerinti susisiekimą vietose, kur veikia gamyklos, kuriamos darbo vietos.

„Prašymų finansuoti tokius kelius sulaukėme gerokai daugiau, tačiau siekdami greitesnio poveikio ekonomikai lėšų skyrėme tik gerai parengtiems projektams, kurie bus įgyvendinti jau šiais metais“, – informavo Susisiekimo ministerija.

Šilutės rajone Traksėdžių ir Vilkyčių kaimų gatvėms rekonstruoti skirta iš viso 700 tūkst. eurų. Tai leis pagerinti susisiekimą su netoli šių kaimų veikiančiomis įmonėmis: durpių gavybos UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“, baldų gamintoja UAB „Germanika“ ir maisto pramonės UAB „Vilkyčių mėsa“.

Šilutės rajonui skirta suma yra viena didesnių, daugiau skirta – 1,34 mln. eurų – tik Panevėžio miesto J. Janonio ir Pramonės gatvėms. Iš viso Susisiekimo ministerija lėšas paskirstė 13-ai Lietuvos savivaldybių.

Išspręs dalį sodininkų bėdų

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis pasakojo, kad iš programos, skirtos darbo vietų kūrimui, gerinimui, išsaugojimui Traksėdžių Lapalių gatvei teks 500 tūkst. eurų. Gatvė bus išasfaltuota nuo Traksėdžių asfalto iki pirmojo sodo vartų, taip pat joje bus įrengta sunkiasvorių automobilių stovėjimo aikštelė į „Klasmann – Deilmann Šilutė“ atvažiuojančiam transportui.

„Tiek sodininkams pagerės dalis važiuojamosios gatvės, tiek įmonės transportui, nes išsiplės aikštelė“, – komentavo M. Oželis.

Traksėdžiuose bus tvarkoma ir Durpyno gatvė, tačiau jau iš kitos, žvyrkelių asfaltavimo programos lėšų. Numatyta išasfaltuoti 700 metrų gatvės.

Traksėdžiuose, šalia Durpyno gatvės įsikūrusios penkios sodininkų bendrijos. Išasfaltuotos Lapalių ir Durpyno gatvės dalinai išspręs soduose gyvenančių žmonių bėdas. Dėl netvarkomų gatvių jie jau seniai pramynė takus į seniūniją, o prieš kelis mėnesius buvo susirinkę ir Savivaldybėje pas merą. Tąkart sodų bendrijų pirmininkai surašė prašymus, dalis jų prašė asfaltuoti Durpyno gatvę, o kita dalis – Lapalių.

„Dalinai išsispręs jų problemos, nes važiuojant Durpyno gatve neliks dulkių, pravažiavimas pagerės. Lapalių gatvėje irgi bus sutvarkytas ženklus ruožas“, – sakė M. Oželis.

Stengiasi gauti papildomų lėšų

Iš tos pačios ministerijos programos, skirtos darbo vietų kūrimui, gerinimui, išsaugojimui Vilkyčių Žolyno gatvei skirta 200 tūkst. eurų. Netoliese veikia baldų gamykla „Germanika“, taip pat „Vilkyčių mėsa“.

Pasak M. Oželio, Žolyno gatvės atkarpa bus ne rekonstruojama, bet remontuojama. Kadangi gatvės danga yra suaižėjusi, bus paklotas išlyginamasis asfalto sluoksnis, kad nebereiktų kelio vis lopyti ir lopyti. Žolyno kelio atkarpa bus sutvarkyta nuo krašto kelio iki posūkio į „Germaniką“.

Be abejo, kad papildomomis lėšomis keliams Savivaldybė džiaugiasi, nes kelių tvarkymas ir asfaltavimas yra ta sritis, kuriai nuolat trūksta pinigų, ir dėl kurios nuolat sulaukiama daugiausia gyventojų nepasitenkinimo.

„Kad ir kiek skirtų, pinigų keliams visada trūksta, žvyrkelių rajone daug, kiekvieną išasfaltuoti neįmanoma. Stengiamės kuo daugiau dalyvauti papildomose programose, tiek žvyrkelių asfaltavimo, tiek kelių remonto“, – pasakojo Savivaldybės specialistas.
Lėšų keliams tvarkyti kiekvienais metais Susisiekimo ministerija skiria pagal kelių ir gatvių ilgį, gyventojų skaičių. Pagal tai Šilutės rajono savivaldybei šiemet skirta 2 mln. 430 tūkst. Tačiau Savivaldybė teikė paraiškas įvairioms papildomoms programoms, taigi ši suma išaugo iki 2 mln. 816 tūkst. 300 eurų.

Dar papildomi 700 tūkst. eurų Traksėdžių ir Vilkyčių gatvėms – nemenka paspirtis.

Dviračių takas eis Ramučių gatve

Dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti Susisiekimo ministerija Lietuvoje skyrė beveik 14,7 mln. eurų.

Šilutiškiai jau džiaugiasi vis gerėjančiais dviračių takais. Aktyviai laiką leidžiantys žmonės važiuoja nuo Pagrynių iki Traksėdžių, o netrukus galės džiaugtis dar vienu nauju dviračių taku netoli miesto.

Ministerija Šilutės savivaldybei skyrė 500 tūkst. eurų įrengti pėsčiųjų ir dviračių takui, kuris eis nuo Pramonės gatvės, Ramučių gatve, iki pat aplinkkelio. Čia bus įrengtas ir apšvietimas, mažoji architektūra.