Kaimynai latviai sveikina Lietuvą – skelbia „Patriotinę Bauskės miesto kavinių savaitę“

bauske patriotisku kaviniu savaitenŠilutės Hugo Šojaus muziejų pasiekė partnerių iš Latvijos Bauskės kraštotyros ir meno muziejus pranešimas apie ypatingą akciją, skirtą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Pranešama, jog vasario 16–28 dienomis Bauskės turizmo informacijos centras kartu su Bauskės ir Rundale miestų maitinimo įstaigomis organizuoja „Patriotinę Bauskės miesto kavinių savaitę”.

Tą savaitę Bauskės miesto gyventojai ir svečiai kviečiami švęsti Lietuvos ir Estijos valstybines šventes ragaujant tradicinius lietuvių bei estų patiekalus. Šios akcijos dalyvių laukia ir dar viena patriotines nuotaikas kelianti užduotis – kol užsisakiusieji lauks savo patiekalų, jie bus pakviesti parašyti linkėjimus Lietuvai ir Estijai.

Į šią akciją įsitraukusių kavinių virėjai lietuviškus bei estiškus patiekalus ruoš pasitelkdami geriausius savo sugebėjimus. Patiekalų kaina neviršys 5 eurų. Vasario 20 d. kavinė „White House” organizuos ir ypatingą vakarą, kurio metu čia bus pristatyta lietuviška bei estiška muzika, filmai, knygos.

Pirmoji „Patriotinė Bauskės miesto kavinių savaitė” surengta 2015 m. lapkričio 11–18 dienomis, kuomet buvo švenčiama Latvijos nacionalinė šventė. Kadangi ši akcija susilaukė daug latvių simpatijų, buvo nuspręsta tęsti šią tradiciją. Bauskės miestą kerta magistralė „Via Baltica“, todėl nuspręsta pratęsiant tradiciją švęsti kaimynų – lietuvių vasario 16-osios bei estų lapkričio 24-osios valstybines šventes. Daugiau informacijos apie šios akcijos partnerius ir jų pasiūlymus rasite interneto svetainėje www.visit.bauska.lv

2015 m. gruodžio mėnesį „Latvijos turizmo forume” buvo pranešta apie sėkmingiausių nacionalinių Latvijos projektų EDEN konkursą „Turizmas ir vietinė kulinarija”, o tarp jų buvo ir Bauskės miesto projektas „Kulinarinė kelionė Bauskės regiono šimtmečiais”. Ši kelionė suteikia galimybę ištirti viduramžių Bauskės maisto kultūrą, praleisti laiką moderniame Latvijos ūkyje besimokant latviško gyvenimo  būdo ir pasimėgauti tradiciniais šio regiono patiekalais ar tiesiog kelionės „Bauskės skonis” metu pamatyti, kaip vietiniai ūkiai ar mažos gamyklos gamina alų, sūrį ir kitus delikatesus. Kelionės metu galėsite paragauti dabartinių virtuvės virėjų pagamintų patiekalų, o jos pabaigoje – įsigyti skanių suvenyrų Bauskės parduotuvėje „Bauskas Miestinš and other goods“.

Lietuviai ir estai, jūs kviečiami savo valstybines šventes švęsti Bauskės mieste! Bauskė kviečia švęsti kartu!