Kaimynas patikslina „žemės karo“ aplinkybes

field 3 1024Praėjusią savaitę straipsnyje „Gardamiškė dėl žemės kovos Strasbūro teisme“ aprašyta situacija dėl žemės matavimų ir dalybų išsakyti savo nuomonę paskatino ir skunde Strasbūro teismui minimą Aloyzą SŪDŽIŲ.

„Teisybės teisme ieškanti Barbora Sūdienė pateikia melagingus faktus“, – sako su moterimi bylinėjęsis vyras.

„Viskas, ką straipsnyje minėjo B.Sūdienė, yra melaginga, nes žemės iš nieko niekada nepirkome ir su buvusiu Gardamo seniūnijos žemėtvarkininku niekada nedirbau“, – „Šilutės naujienoms“ sakė A.Sūdžius.

A.Sūdžius teigia, kad žemėse, į kurias įeina ir ginčytinas 0,80 ha sklypelis, šeima darbavosi ir ganė gyvulius nuo pat 1991 metų. Paskelbus 1992 m. Žemės reformos įstatymą, atsirado galimybė įsiteisinti trihektarius, skirtus asmeniniam ūkiui plėtoti.
Pagal įstatymą, 3 hektarus galėjo gauti tie žmonės, kurie gyveno kaime ir dirbo žemės ūkyje.

„Trihektarį dengėme mano tėviškėje turėta nuosava žeme ir ramiai laukėme dirbamos žemės įteisinimo. Tačiau 2003 m. sužinojome, kad dalis jos suprojektuota B.Sūdienei“, – pasakojo vyras.

2004 m. Klaipėdos apygardos administracinis teismas konstatavo, kad ne A.Sūdžius įsibrovė į B.Sūdienės sklypą, o B.Sūdienė įsiterpė į kaimynams skirtą ir naudotą asmeninio ūkio žemę.

Kaimynai pradėjo ginčus ir įsuko teismų maratoną, kuris tęsiasi iki šiol.