Kaimyno šunį pakorusiam vyrui – viešieji darbai

hang-rope1Su agresyviu ir neprižiūrėtu į jo kiemą atklydusiu kaimyno šunimi Vilkų Kampo gyventojas V.A. nutarė susidoroti pačiu žiauriausiu būdu – nelaimėlį pakarti.

Vyro nemalonę šuo jau buvo užsitraukęs anksčiau, nes, pasak jo, dažnai atklydęs į kiemą gainiodavo jo vištas, pešdavo plunksnas. Tad pamatęs šunį savo kieme vieną spalio vakarą, V.A., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, baisiai supyko. Vyras teisme neslėpė buvęs pagautas įsiūčio ir nusprendęs gyvūną nužudyti.

Apie vyro ketinimus žinojo ir jo žmona. Pasak jos, kai juodu įžengė į sodybos kiemą, kaimynų šuo ėmė juos pulti. Tuomet sutuoktinis garsiai tarstelėjo, kad šunį nužudys. Moteris matė, kaip vyras cypiantį gyvūną nusivedė į sodą.

V.A. sode apsukęs šuns kūną metaline grandine, kybojusia po kaklu, bei užnėręs ant kaklo virvę, gyvūną pakorė ant medžio šakos.

Nespėjus šuns užkasti, atvyko policijos pareigūnai. Juos iškvietė kaltinamojo kaimynas, kuriam apie baisią egzekuciją pranešė jo kieme darbavęsis vietinis vaikinas. Nuėjęs pažiūrėti, kas gi vyksta, kaimynas pamatė, kad V.A. dar tempia grandinę, kad šuo greičiau nugaištų.

Žiauraus elgesio prieš gyvūną atvejį nagrinėjęs Šilutės r. apylinkės teismas nusprendė kaltinamajam skirti viešuosius darbus. Penkis mėnesius vyras privalės neatlygintinai dirbti po 24 valandas per mėnesį visuomenės labui.