Kaip apsaugoti savo augintinius žiemą

kate-ziemaŽema aplinkos temperatūra, sniegas, vėjas, lijundra ar šlapdriba gali kelti rimtų grėsmių gyvūnams augintiniams. Reikėtų nepalikti kambarinių gyvūnų ilgą laiką lauke, ypač esant blogoms oro sąlygoms ar šalčiams.

Trumpaplaukiai, labai jauni ar senesnio amžiaus šunys ir katės neturėtų ilgam likti lauke be priežiūros, nebent jie nuolat laikomi lauke (voljere ar pan.). Žiemos metu vedžiojant lepesnius šunis, patartina juos aprengti specialiais drabužėliais. Šunų drabužiai turi dengti visą kūną iki pat uodegos bei pilvo apačią. Pasivaikščiojimo su augintiniu metu reikia nuolat stebėti, ar ant jo letenų nėra susidariusių sniego kamuoliukų, jei yra – kuo skubiau pašalinti, nes jie gali sukelti nušalimus. Po pasivaikščiojimo lauke būtina apžiūrėti šuns pėdas, ausis ir uodegą, ar nėra nušalimų. Jeigu kyla įtarimų, rekomenduotina pasitarti su veterinarijos gydytoju. Druska ir kitos cheminės medžiagos, s naudojamos tirpdyti sniegą ir ledą, gali dirginti augintinio pėdų pagalvėles, todėl visada po pasivaikščiojimo reikia nuvalyti augintinio letenas drėgnu rankšluosčiu, kad šuo nepradėtų jų laižyti ir šios dirginančios  medžiagos nepatektų jam į burną.

Esant šaltiems orams, negalima palikti augintinio vieno automobilyje, nes žiemą automobilio vidus labai greitai atšąla ir jame likęs gyvūnas gali mirtinai sušalti. Žiemą kai kurie gyvūnai, ypač katės, mėgina slėptis nuo šalčio po automobilių variklių gaubtais ir dėl to dažnai nukenčia, patiria įvairias traumas ar net žūsta. Todėl vairuotojams patartina prieš užvedant automobilius, juos apžiūrėti

Jei šuo yra laikomas lauke (pvz. voljere), pirmiausia reikėtų pasirūpinti jam patogia būda, kuri jį apsaugotų nuo drėgmės, šalčio ir blogo oro. Būda turėtų būti pakankamai didelė, kad šuo galėtų patogiai tupėti ir gulėti, tačiau ir ne per didelė, kad galėtų gerai išlaikyti šuns kūno šilumą. Grindys turi būti pakeltos keletą centimetrų nuo žemės ir padengtos drėgmę sugeriančia medžiaga. Šuns namelio landa turėtų būti atsukta į priešingą vėjo krypčiai pusę ir uždengta drėgmei nepralaidžia medžiaga. Reikia nuolat tikrinti vandens dubenėlį, vanduo turi būti šviežias ir neužšalęs. Žiemą geriau naudoti ne metalinius, o plastikinius maisto ir vandens dubenėlius, kad augintinis neprišaltų liežuvio. Gyvūnams, kurie žiemą praleidžia daug laiko lauke, maisto reikia daugiau, nes norint išlaikyti kūno šilumą, jie išeikvoja daugiau energijos. Dėl tinkamos mitybos galima pasiklausti veterinarijos gydytojo ar specialisto patarimo. Būtina prižiūrėti šuns kailį, nes purvinas ir sulipęs, jis nepakankamai sulaiko šilumą.