Kaip atrodyti gražiai su marškinėliais ir ką žinoti juos renkantis?

Marškinėliai, paprasti vienspalviai arba dekoruoti, yra didelė mūsų spintos dalis. Paprastai dėl to, jog tai pakankamai pigus ir patogus rūbas. Juos įsigyjame koncertuose, festivaliuose su mėgstamų atlikėjų atvaizdais, juos dovanoja įmonės su savo logotipais, įsigyjame marškinėlius su patikusia įkvepiančia citata ar mūsų nuotaiką atspindinčia iliustracija. Tačiau kartais pamirštame kaip visa tai reikia derinti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis marškinėlius.

Tad artėjant šiltesniems mėnesiams, galite savęs paklausti, kaip galite dėvėti marškinėlius ir vis tiek atrodyti patraukliai, o ne atmestinai. Šie patarimai ir idėjos į ką atkreipti dėmesį pritaikomi tiek vaikinams, tiek merginoms. Juk dažnai dabar net marškinėliai yra universalūs(unisex).

Vieta ir laikas

Pirmoji marškinėlių nešiojimo taisyklė yra žinoti, kur ir kada galima juos vilkėti.

Realybė yra ta, kad daugybė jūsų lankomų renginių ar susitikimų reikalauja kostiumo ar kostiumėlio, puošnios suknelės ar švarko ar bent džinsų ir palaidinės(marškinių). Marškinėliai yra tinkami tik tuo atveju, jei renginys ar susitikimas yra laisvo stiliaus.

Nebandykite mesti iššūkio aprangos kodui ir vilkėti marškinėlius biure ar draugų vestuvėse, nebent to specialiai reikalaujama. Nesvarbu, kaip gerai atrodote, ar pasitikite savimi. Marškinėliai turi savo laiką ir vietą, kaip ir šlepetės ar džinsiniai švarkai.

Tinkantys jūsų figūrai

Gerai prigludusių marškinėlių dėvėjimą galite palyginti su sausainių kepimu. Nesvarbu, kokie gražūs sausainiai, tačiau be reikiamo cukraus kiekio, jie visada arba per saldaus, arba be skonio. Taip ir marškinėliai – netinkamas dydis atrodys neskoningai, nesvarbu ar jie bus per dideli ir plevėsuos kaip maišas, ar bus pernelyg aptempti.

Geri marškinėliai:

 • Turi atitikti jūsų kūno formas.
 • Neturi sukelti diskomforto ar apriboti judėjimo laisvės.

Kodėl jums turėtų taip rūpėti marškinėlių tinkamumas, dydis ir vaizdas? Nes tai  yra pagrindinis stiliaus komponentas. Tinkamai pritaikyti drabužiai geriau parodo jūsų patrauklumą nei drabužiai, kurie netinka jūsų figūrai.

Rinkitės gerą audinį

Marškinėlių audinys visada yra pagrindinis veiksnys lemiantis jų kokybę. Jei norite atrodyti gerai su marškinėliais, jų medžiaga turi būti kokybiška. Du marškinėliai gali būti vienodo dizaino ir spalvos, tačiau tas, kurio audinys yra geresnis, pralenks kitus.

Kaip ir su visais drabužiais, kuriuos perkate, visada perskaitykite marškinėlių etiketę ne tik norėdami sužinoti kainą, bet ir sužinoti, iš ko jie pagaminti. Marškinėliai paprastai siuvami yra 100% medvilnės arba medvilnės-poli mišinio audinio, tačiau yra ir kitų specialių audinių, kurie jums gali būti dar geresnis pasirinkimas. Peržiūrėkite kelis iš šių audinių:

 • Bambukas: minkštas ir kvėpuojantis audinys, suteikiantis marškinėliams gražų blizgesį; dažniausiai naudojamas aukščiausios klasės drabužiams.
 • Merino vilna: aukštos kokybės, švelnaus pynimo vilna, dažnai naudojama brangesniems marškiniams ir marškinėliams; 100% merino marškinėliai visą savaitę gali būti neplauti ir neskleis kvapo.
 • Džersis: lanksti, patogi medžiaga, pagaminta iš medvilnės ir sintetinio audinio mišinio.
 • Pima: aukščiausios rūšies medvilnė; neblunka, taip pat tampa minkštesni po kiekvieno užsivilkimo.
 • Lino audinys: Linas laikomas stipriausiu natūraliu pluoštu pasaulyje; audiniai, kurių sudėtyje yra lino dažnai atrodo lygesni nei gryna medvilnė. Dėmesio: linas lengvai glamžosi.
 • Aptempiantys audiniai: likra, elastanas; populiarūs audiniai treniruočių aprangai; atsparūs skalbimui. Jie taip pat palaiko drabužio formą ir daro marškinėlius patogesnius dėvėti.

Pastaba: nepirkite marškinėlių su tikrai plonu / lengvu audiniu. Problema ta, kad iš tikrųjų tai gali būti apatiniai marškinėliai ar pižama, o ne tiesiog marškinėliai kaip viršutinis drabužis. Taip pat verčiau nedėvėti sintetinių audinių, išskyrus tuos atvejus, kai bėgiojate ar sportuojate. Šie audiniai paprastai pasižymi ryškiu blizgesiu, dėl kurio jie atrodo šiek tiek netinkamai net ir ten, kur priimtina laisva apranga.

Pasirinkite tinkančią spalvą

Paprastai negalima suklysti su tamsiomis, neutraliomis spalvomis. Šie šių spalvų tonai tinka praktiškai visiems.  Jei kyla abejonių, susiaurinkite savo pasirinkimus iki žemiau pateikto spalvų sąrašo.

 • Juoda: juoda yra universali spalva, tinkanti suderinti su dauguma drabužių. Tik reikia žinoti, kad juodi marškinėliai gali greičiau išblukti.
 • Pilka: (ypač viržių pilka) suteikia jums laisvę rinktis kitą aprangą tamsesnę ar šviesesnę. Tai taip pat išryškina jūsų kūno sudėjimą, kas gerai, jei esate atletiškos figūros.
 • Tamsiai mėlyna: Dienos metu geriau naudoti tamsiai mėlyną, o ne juodą. Ši spalva taip pat tinka monochrominei išvaizdai, kai marškinėlius derinate su tamsiais džinsais.
 • Balta: Paprastus baltus marškinėlius geriausia dėvėti, jei jų apykaklė yra V formos, nes tipiški apatiniai marškinėliai yra baltos apvalios apykaklės.

Ir pabaigai, jei yra viena pamoka, kurią turėtumėte išmokti apie marškinėlius, tai kad jie yra stilingi, jei mokate juos dėvėti. Jei situacija yra kasdieninė, gerai pritaikyti, kruopščiai parinkti marškinėliai gali padaryti jus geriausiai apsirengusiu žmogumi kambaryje.

Pagal Boldo.eu