Kaip augintiniams padėti išgyventi karščius?

Karštieji orai veikia ne tik žmones, bet ir naminius gyvūnus. Tam, kad augintiniai lengviau perneštų karščius reikia pasitelkti keletą priemonių, nes kitu atveju gresia perkaitimas arba net mirtis. 

Kaip suprasti, ar augintinis perkaito?

Vasaros metu, naminiai gyvūnai būna itin ramūs ir mažiau energingi. Tiesa, galima manyti, jog jūsų gyvūnas perkaito, tačiau dažniausiai šis reiškinys traktuoja, jog augintiniui yra per karšta. Didelis gyvūnų lekavimas ir nerimas gali įrodyti faktą, jog jis perkaito saulėje. Itin karštomis dienomis, augintinių akių obuoliai gali būti paraudonavę bei jie nuolat ieškos, kur palakti vandens. Ilgai užsitęsusi perkaitimą signalizuoja gyvūno vangumas į visą veiklą bei jam gulint smarkiai kilnojasi krūtinė.

Jauni gyvūnai, kurie turi sveikus kailius, karščius išgyvena žymiai lengviau, nes jų plaukas yra prisitaikęs prie visų oro sąlygų. Na, o vyresnio amžiaus arba su pažeistu kailiu gyvūnus reikėtų prižiūrėti akyliau. 

Pirmoji pagalba perkaitus

Gyvūnų priežiūra – kiekvieno šeimininko pagrindinė atsakomybė, todėl atsitikus bent menkiausiam pažeidimui, jis privalo padėti augintiniui. Trumpalaikis gyvūno perkaitimas apsieina be sunkesnių emocinių ir fizinių traumų. Na, o jeigu gyvūnas kaitroje praleido žymiai ilgesnį laiką, tuomet reikėtų sunerimti. Perkaitęs augintinis gali kentėti nuo dehidratacijos, todėl ištikus šiai bėdai, jam reikia duoti kuo daugiau vandens, kad atsistatytų drėgmės kiekis organizme. Žinoma, vanduo turi būti vėsus (ne per šaltas). Taip pat reikėtų augintinį perkelti į vėsesnę vietą ir uždėti drėgną rankšluostį.

Esanti labai didelei kaitrai, galite vėsaus vandens užpilti ant gyvūno, tačiau prieš tai turite įsitikinti, ar gyvūnui tai patiks. Priešingu atveju, vėsus vanduo gali sukelti dar didesnį stresą. Pastebėjus, kad gyvūnas nesijaučia geriau – būtina kreiptis į veterinarijos kliniką!

Kaip išvengti perkaitimo?

Tam, kad apsaugoti gyvūną nuo perkaitimo, vedant jį į lauką pasiimti skėtį, kad prireikus būtų galima sukurti pavėsį. Kaitriomis dienomis, asfalto danga būna labai karšta, todėl augintinio pėdutes gali nudeginti bei išsausinti. Tam, kad sumažinti šią žala – patepkite gyvūno pėdutes specialiu drėkinančiu kremu. Taip pat turėkite vandens gertuvę ir drėkinantį kilimėlį (šis itin pravartus, kai keliaujama automobiliu). 

Kai yra keliaujama automobiliu, reikia pagalvoti apie tai, kad esant didelei temperatūrai lauke, ji automobilyje būna žymiai didesnė. Keliaujant labai svarbu gyvūnui turėti kuo daugiau vėsinančių priemonių bei jokiu būdų nepalikti jo vieno automobilyje. Na, o namuose, norint išgyventi karščius puikiai tinka vėsinantys guoliai ir žaislai.

Tinkama augintinio kailio priežiūra, taip pat gali padėti išgyventi vasaros karščius. Dėl saulės spindulių, gyvūno kailis praranda žvilgesį, pradeda sausėti ir veltis. Nusprendus augintinį išmaudyti, rekomenduojama atsižvelgti į gyvūnams tinkamas priežiūros priemones t.y. pasirinkti šampūną, kuris skirtas palaikyti švarą gyvūnų kailiui. Šukavimas bei maudynės padės pašalinti ir negyvus augintinio plaukus.