Kaip draugas tapo sukčiumi…

265835-bank-cardsPernai liepos mėnesį M.Š. pas save priėmė trumpam pagyventi draugą T.S. Vyras net nepagalvojo, kad išeidamas į darbą ir palikdamas draugą vieną namuose, gali sulaukti iš jo nemalonių staigmenų…

Tačiau lapkričio mėnesį atkeliavęs greitųjų kreditų bendrovės laiškas, raginantis M.Š. greičiau sumokėti paimtą paskolą, parodė draugystės kainą. Pasirodo, virtuvės spintelėje buvusi šeimininko elektroninės bankininkystės kortelė su visais prisijungimo duomenimis paskatino T.S. vietoje padėkos už apgyvendinimą ir draugystę pasirinkti pinigus.

Liepos 19 dieną nusirašęs draugo elektroninės bankininkystės duomenis, T.S. iškeliavo į Šilutės biblioteką, kur pradėjo savo pirmąsias machinacijas. Čia jis, pasinaudojęs bibliotekos kompiuteriu, greitųjų kreditų bendrovės tinklapyje sukūrė draugo profilį ir paėmė 1000 Lt paskolą.

Kitą dieną į biblioteką vyras nėjo – draugui išėjus į darbą, jis pasinaudojo šio kompiuteriu ir paėmė 600 Lt paskolą jo vardu.

Tą pačią dieną sukčius bandė paimti ir dvi 1000 Lt dydžio paskolas, bet, nusikaltėlio nelaimei, bendrovė suteikti paskolas atsisakė. Tačiau rankų vyras nenuleido – prisijungė prie kitos bendrovės ir pagaliau paėmė taip trokštamą 1000 Lt paskolą.

Liepos 24 dieną sukčius išsiruošė į biblioteką ir ten internetu vienos bendrovės paprašė 1000 Lt, kitos – 500 Lt paskolų. Tačiau bendrovių atsakymai buvo neigiami.

Kreipėsi jis į dar vieną bendrovę – ir iš šios pinigų nesulaukė. Be pinigų vyras likti nenorėjo, todėl atrado dar vieną bendrovę, kuri buvo dosnesnė už kitas ir suteikė 1000 Lt paskolą.

Po penkių dienų sukčiui pritrūko pinigų – jis iš vienos bendrovės paėmė 100 Lt paskolą, o kitos paprašė dviejų paskolų po 2000 Lt. Tačiau iš bibliotekos tuomet jis išėjo pešęs tik pirmuosius 100 Lt.

Liepos 31 diena buvo šiek tiek sėkmingesnė – T.S. paėmė 300 Lt paskolą. Po trijų dienų jis bandė paimti dar 500 Lt, tačiau jų negavo. Pagaliau sukčiautojas nurimo, tačiau jo nešvarūs pinigai, krapštyti iš draugo kišenės, neliko nepastebėti.

Lapkričio 7 dieną apie T.S. nešvarius žaidimus sužinojo gyventi jį priėmęs draugas. Tą dieną jis gavo laišką su raginimu sumokėti skolą. Kadangi pats neėmė jokios paskolos, vyras suskubo į banką išsiaiškinti, kasgi čia vyksta. Ir pamatė, kad jo vardu paimta ne viena paskola, o visi bendrovių pavedimai tuoj nukeliaudavo į jo draugo asmeninę sąskaitą.

Prirėmus draugą prie sienos, šis prisipažino sukčiavęs. Jis sakė ketinęs imti paskolą mokslams, tačiau dalį pinigų pralošė statydamas lažybų punkte. Dėl tokio poelgio jis prisipažino besigailintis.

M.Š. sakė, kad dėl tokios draugo išdavystės jis patyrė mažą – vos 7,47 Lt turtinę žalą. Šiuos pinigus bankas nuskaitydavo pervedant pinigus.

Tačiau, pasak M.Š., neturtinė žala didesnė – paskolų grąžinimo raštus paštininkai atneša į jo darbovietę, todėl vyras jaučiasi itin nepatogiai prieš savo bendradarbius. Be to, jis baiminasi, kad nebūtų įtrauktas į kredito bendrovių nepatikimų asmenų sąrašą ir taip negautų paskolos, kai pačiam kada nors reikės.

Už tokius sukčiavimus teismas T.S. paskyrė 5 200 Lt baudą, sumokant ją per 12 mėnesių.

Taip pat jis turės sumokėti šešioms kreditų bendrovėms 5 625 Lt už paimtas ir negrąžintas paskolas.
Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.