Kaip įsirengti gražų ir patogų vonios kambarį mažoje erdvėje?

Be jokios abejonės, vonios kambarys – yra ta namų vieta, kuri ne tik turi atrodyti gražiai, bet ir būti patogi. Gi čia praleidžiame pirmąsias savo ryto akimirkas, o taip pat ir pasiruošiame miegui. Visgi, turint mažai vietos, komfortiškai įsirengti vonią gali būti kiek keblu. Būtent dėl šios priežasties šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip suderinti patogumą ir estetiką mažoje vonios erdvėje.

Paprastumas

Tai yra bene svarbiausias patarimas, įsirenginėjant vonios kambarį. Švarus, tvarkingas ir neperkrautas vonios kambarys visuomet atrodo erdvesnis nei tas, kuriame visko itin daug. Todėl pasistenkite mažame vonios kambaryje laikyti tik tuos daiktus, kuriuos iš tiesų naudojate kasdien. Tvarkai palaikyti įvairias kosmetikos ir higienos priemones galite laikyti pintuose ar mediniuose krepšiuose – dėžėse. Taip pat vonios baldus rinkitės minimalistinius, neperkrautus įvairiomis detalėmis. Žinoma, tai liečia ne tik juos, bet ir iš pirmo žvilgsnio tokias smulkias detales kaip maišytuvus. Iš tiesų maišytuvai turi ir derėti prie viso interjero, ir būti patogūs naudoti, kadangi tai – vienas dažniausiai naudojamų vonios elementų. Itin didelį jų pasirinkimą pačiomis geriausiomis kainomis rasite čia – https://www.varle.lt/maisytuvai/.

Spalvų paletė

Be abejo, galvojant apie vonios kambarį ir jo įrengimą, vienas pirmųjų darbų, kurį reikia atlikti – nusistatyti spalvų paletę, kuri vyraus šioje erdvėje. Norint, jog patalpa būtų kviečianti, jauki ir šilta, tačiau tuo pačiu ir erdvi, labai svarbu surasti pusiausvyrą. Balta ir kitos šviesos spalvos padės sukurti didesnės erdvės iliuziją, tačiau taip pat prie jos galite derinti ir kitus atspalvius, pavyzdžiui, rudus ar pilkus. Įvairūs žemiški atspalviai puikiai įžemina erdvę ir sujungia šiltas bei šaltesnes spalvas į vieną visumą. Būtent dėl šios priežasties tokia paletė  yra ideali bet kuriam šiuolaikiniam vonios kambariui.

Apšvietimas

Daugeliu atvejų, įsirenginėdami mažą vonios kambarį, žmonės nusprendžia, jog jam tikrai pakaks vieno šviesos šaltinio – šviestuvo. Deja, tai yra didelė klaida, kadangi silpnai apšviestas kambarys vizualiai atrodo dar mažesnis nei yra iš tiesų. Stipri šviesa gali itin greitai pakeisti erdvę, suteikdama didesnės patalpos pojūtį. Toks vonios kambarys savaime atrodo ne tik erdvesnis, bet ir patogesnis ir švaresnis, tad į jį užėjęs žmogus jaučiasi daug geriau. Dėl šios priežasties, rinkdamiesi apšvietimą, apmąstykite, jog visos pagrindinės zonos būtų pakankamai apšviestos. Geras patarimas – įrengti du šviesos šaltinius viršutiniuose veidrodžio kampuose.

Prieinamumas

Dar vienas aspektas, į kurį tikrai būtina atsižvelgti, tai prieinamumas. Gi turbūt jau esate pastebėję, jog būnant mažoje erdvėje, norisi jaustis komfortiškai bei visus daiktus pasiekti be jokių trukdžių. Dėl to atsisakykite itin masyvių, daug vietos užimančių vonios baldų, o taip pat ir neperkraukite vonios kambario jais. Pavyzdžiui, vietoje vonios yra rekomenduojama rinktis dušą. Dušo kabinos neužima daug vietos bei yra itin geras pasirinkimas, jei nemėgstate vonios kambaryje praleisti itin daug laiko. Jei galvojate, jog dušo kabina nėra toks gražus pasirinkimas kaip vonia, klystate – šiuo metu galima rasti itin dailių, modernių variantų, suteiksiančių vonios kambariui išskirtinumo. Be to, spinteles galite pakeisti atviromis lentynomis, kurios taip pat neapkraus kambario.

Dekoro elementai

Nors straipsnio pradžioje ir minėjome, jog vonios kambaryje turėtų būti tik tie daiktai, kuriuos iš tiesų naudojate, visgi keletas dekoro elementų tikrai nepakenks jokiai erdvei. Žinoma, turint mažą erdvę, reiktų rinktis juos tokius, kurie neužimtų daug vietos. Vienas jų galėtų būti kilimas. Kilimėliai ir kilimai ne tik puikiai gali papildyti vonios kambarį iš estetinės pusės, bet ir suteiks šilumos pojūtį, vaikščiojant basomis. Kaip bebūtų, nerekomenduojama rinktis kiliminės dangos vonioje, kadangi taip ji gali sušlapti ir susigadinti, o drėgmė gali pakenkti ir pačioms grindims, esančioms po ja. Daug saugesnis ir geresnis pasirinkimas – nedideli kilimėliai, kuriuos galima lengvai perkelti, išvalyti ar sušlapus išdžiovinti. Taip pat nepamirškite pagalvoti, kurioje vonios kambario vietoje norėtumėte jį laikyti – įprastai žmonės renkasi vietas netoli veidrodžio ar dušo, kadangi čia stovima daugiausiai.

Taigi, tikimės, jog šie patarimai padės įsirengti tokį vonios kambarį, apie kurį svajojate bei kuris bus patogus naudoti.