Kaip išnaikinti spuogą?

Fotolia 26892275-acne1Namuose iš pačių paprasčiausių komponentų galima pasigaminti priemonių nuo spuogų. Tepkite tik ant spuogelių, nes jos džiovina odą.

Aspirinas

Sutrinkite aspirino tabletę į miltelius, įpilkite šiek tiek vandens ir įlašinkite 2-3 lašelius arbatmedžio aliejaus. Turi būti tiršta pasta. Užtepkite šią pastą nakčiai ant spuogelių.

Vietoje arbatmedžio aliejaus galite įlašinti mėtų arba šalavijų eterinio aliejaus arba apskritai nelašinti eterinio aliejaus. Galite tepti ant spuogelių vien arbatmedžio aliejų. Tepkite jį su vata apvyniotu pagaliuku, galite tepti ir dieną.

Kvapą mėgsta ne visi, na, bet poveikį pastebės visi. Jei labai nepatinka kvapas, nusipirkite mėtų arba šalavijų aliejaus (į pastą galite lašinti ir alyvuogių, vynuogių kauliukų aliejaus) ar netgi šilto sūdyto vandens.

Soda ir druska

Šis receptas panašus į ankstesnį, tik vietoje aspirino dedama soda, smulki jūros druska arba įprasta druska, naudojama maistui.

Košelę iš vandens, sodos ir eterinio aliejaus (jo dėti nebūtina) užtepkite ant spuogelių, kai išdžius, galite eiti miegoti.

Cinko pasta

Cinko pastos galima nusipirkti kai kuriose vaistinėse. Kainuoja ji nedaug, o yra labai veiksminga. Į pastą galima įlašinti eterinio aliejaus. Būna ir salicilo – cinko pasta, ji irgi puikiai gydo.

Šias pastas geriau tepti tik ant spuogelių, nes jos džiovina odą.

Imbieras

Dar viena priemonė prieš neprašytus svečius – imbiero milteliai arba maltas šviežias imbieras. Maltą šviežią iš karto tepkite ant spuogelių, miltelius praskieskite su vandeniu, o gautą košelę tepkite ant spuogų.

Peroksidas ir vaikiška pudra

Praskieskite vaikišką pudrą 3 proc. vandenilio peroksidu iki tirštos košės konsistencijos, įlašinkite arbatmedžio aliejaus. Užtepkite košelę ant spuogų ir palikite nakčiai.