Kaip išsirinkti automatinį kavos aparatą?

automatinis KDAutomatiniai kavos aparatai yra tokie įrenginiai, kurie atitinka tam tikrus kriterijus: jie gali sumalti kavos pupeles, pumpuoti vandenį, kol jis užkaitinamas iki nustatytos temperatūros, ir užplikyti sumaltas kavos pupeles reikiamu vandens kiekiu. Automatiniai kavos aparatai supila kavą į pastatytą puodelį, o kai kurie jų tuo pat metu gali pilti kavą į du pastatytus puodelius.

Dauguma automatinių kavos aparatų turi automatinio išsivalymo funkciją, praneša apie poreikį atlikti nukalkinimą, todėl jų priežiūra yra labai paprasta. Taip pat yra galimybė rinktis tokius aparatus, kurie turi kapučinatorių (tai padeda greitai ir paprastai paruošti kavą su pieno puta patiems) ir tokius aparatus, kurie gali ruošti kavą su pienu vienu mygtuko paspaudimu – be didelių pastangų galėsite greitai paruošti įvairius kavos ir pieno gėrimus, tokius kaip mocchiato, ir t.t. Įvairių automatinių kavos aparatų pasirinkimas tikrai nėra siauras, tad įvertinkite, kokie kriterijai jums yra patys svarbiausi, ir tai padės pasirinkti tinkamiausią įrenginį.

Kavos aparato valdymas

Automatinio kavos aparato valdymas visada priklauso nuo to, kiek funkcijų jis turi. Pavyzdžiui, tuo atveju, jei virsite tik juodą kavą, ją paruošti galėsite vieno mygtuko paspaudimu, o tuomet, jei  funkcijų pasirinkimas bus platesnis, natūralu, kad ir aparato valdymas bus sudėtingesnis.  Taip pat prekyboje galima rasti ir tokių automatinių kavos aparatų, kurie leistų vieno mygtuko paspaudimu paruošti capuccino kavą. Taigi, įsitikinkite, kad aparato valdymas bus pakankamai paprastas ir patogus.

latte KDKavos su pienu ruošimas

Automatiniai kavos aparatai, kurie turi kapučinatorių, leidžia lengvai ir greitai paruošti įvairius kavos gėrimus su pienu – latte, capuccino, lungo, mocchiato, ir t.t.  Jei svarstote apie galimybę įsigyti tokį kavos aparatą, pasvarstykite, kaip dažnai ruošite tokius gėrimus – jei juos gersite gana retai, galbūt neverta investuoti į tokį aparatą? Papildomos įrenginių funkcijos gana dažai turi įtakos kainai, tad verta pagalvoti apie tai, ar visos galimybės bus išnaudojamos. Svarbu žinoti, kad dažnai ruošiant kavą su pienu aparatą tenka valyti dažniau, nes labiau apsineša įrenginio sienelės.

Kavos malimo girnos

Kai kurie automatiniai kavos virimo aparatai turi funkciją, leidžiančią pasirinkti smulkintos kavos rupumo lygį. Kiekvieno mūsų mėgstama kava gali labai skirtis, todėl tokia funkcija iš tiesų labai naudinga: jei mėgstama kava yra gana stipri ir karti, reikėtų rinktis rupesnį malimą, o mėgstantys silpnesnę ir rūgštesnę kavą gali rinktis smulkų kavos pupelių malimą.  Kavos malimo girnos gali būti pagamintos iš metalo arba porceliano – pastaroji pasirinkimo galimybė tampa vis populiaresnė, nes porcelianas padeda išlaikyti geriausią kavos skonį.

Kavos aparato galingumas

Kavos aparato galingumas turi įtakos kavos stiprumui ir tam, kaip greitai kava yra paruošiama. Jei renkatės automatinį kavos aparatą, skirtą namams arba nedideliam biurui, pasiteisins maždaug 1000-1500 W galingumo kavos aparatas. Jei  mėgstate gana stiprią kavą, ir ieškote aparato namams, jo galingumas gali būti ir mažesnis – kavos gaminimo procesas bus ilgesnis, tačiau paruošta kava bus stipresnė.

Kiti svarbūs kriterijai

Renkantis automatinį kavos aparatą gali būti svarbu ir tai, kokia yra jo talpa. Pavyzdžiui, jei ieškote tinkamiausio kavos aparato  biurui, rinkitės ne mažesnę nei 1,5 l talpos aparatą, ir taip pat gali pasiteisinti tokie įrenginiai, kurie vienu metu gamina kavą į du puodelius. Kadangi kavos aparatai paprastai yra pastatomi gana matomoje vietoje, tikėtina, kad bus svarbu ir tai, koks yra įrenginio dizainas – kadangi siūlomų aparatų pasirinkimas yra tikrai gausus, galėsite nuspręsti, kurį jų vertėtų pasirinkti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, koks yra kavos aparato gamintojas – pasidomėkite, kokių gamintojų įrenginiai yra vertinami palankiausiai. Visa tai įvertinę išsirinkti tinkamą kavos aparatą galėsite daug paprasčiau, o jei kils dvejonių, jums visada galės patarti specialistai.