Kiti trys parametrai: vartų konstrukcija, medžiaga ir montavimo vieta.
Lapas, užpildytas tinkleliu, susidurs su skirtingais pasipriešinimais, lapas užpildytas lakštiniu metalu ar lentomis, dar su kitokiu pasipriešinimu. Jei turime vartus su mediniu užpildu, be to, kad gali būti skirtingas lapų užpildymo procentas, t.y. skirtingas vėjo pasipriešinimas, vartų svoris taip pat keisis priklausomai nuo to, ar vartai šlapi ar sausi.
Diegimo vieta taip pat svarbi. Vartai gali būti veikiami vėjo gūsių, priklausomai nuo reljefo aplink juos. Visi aukščiau paminėti parametrai turi įtakos varžai, kurią turi įveikti vartų pavara. Reikia atsiminti, kad pavara turi įveikti vartų inerciją, atsirandančią dėl varčios ilgio, aukščio ir svorio. Praktiškai tai reiškia, kad pateiktos didžiausios vertės yra laikomos vartams, įrengtiems idealiomis sąlygomis.
Todėl reikia manyti, kad tam tikriems vartams yra tam tikras pavaros „galios“ rezervas. Nustatyti šį „galios“ rezervą gana sunku, tačiau vidutiniškai galime daryti prielaidą apie 30 proc. „Galios“ rezervą čia suprantame kaip mažesnius vartų ilgio, aukščio ir vartų svorio parametrus. Tačiau visi trys parametrai nebūtinai turi būti mažesni, jie gali būti du parametrai arba vienas.
Priklausomai nuo vartų konstrukcijos ir medžiagos, iš kurios jie pagaminti, svarbu, kuris parametras bus mažesnis:
- Kai varčia yra 100% užpildyta ir veikiama nuolatinių ar periodiškų vėjo gūsių, svarbiausias veiksnys bus varčios ilgis ir aukštis.
- Naudojant vartus su mediniu užpildu, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas svoriui, kuris gali kisti priklausomai nuo oro sąlygų.
Be to, reikėtų atsižvelgti į „galios“ rezervą dėl galimų nukrypimų nuo teisingo vartų ir automatikos įrengimo. Tai apima, pavyzdžiui, vartų vyrių nesutapimą, minimalų vartų nukrypimą nuo vertikalės ir pačių vyrių pasipriešinimą.
Minėti pavyzdiniai parametrai, susumavus, duoda realią varžą, todėl patartina atsižvelgti į „galios“ rezervą, o esant poreikiui kreiptis į specialistus: idomus.lt/lt.
Rašyti atsakymą