Kaip naudotis kontaktiniais lęšiais

A young woman pours sa solution into a contact lens container

Ar pavargote nuo nepatogumų, susijusių su tradicinių akinių nešiojimu? Norite ryškesnio matymo, didesnio komforto ir natūralesnės išvaizdos? Jei taip, kontaktiniai lęšiai gali būti jūsų ieškomas sprendimas. Šios diskretiškos, lengvos alternatyvos siūlo daugybę privalumų, tačiau prieš pradedant kelionę su kontaktiniais lęšiais būtina apsiginkluoti žiniomis. Patyrinėkime kontaktinių lęšių pasaulį, jų tipus, kaip išsirinkti sau tinkamus, svarbiausius jų priežiūros aspektus ir vertingus patarimus, kaip sėkmingai dėvėti.

Kontaktinių lęšių tipai

Kontaktiniai lęšiai būna įvairių tipų, kurių kiekvienas atitinka konkrečius poreikius ir pageidavimus. Dvi pagrindinės kategorijos yra minkšti ir standūs dujoms pralaidūs (RGP) lęšiai.

Minkšti kontaktiniai lęšiai: Minkšti kontaktiniai lęšiai yra pagaminti iš lanksčios, lanksčios plastikinės medžiagos, kuri leidžia deguoniui prasiskverbti akims maitinti. Šie lęšiai garsėja savo patogumu ir yra įvairių spalvų bei dizaino. Jie skirti aktyvaus gyvenimo būdo asmenims, ypač tiems, kurie užsiima sportu ir veikla lauke.

Standūs dujoms pralaidūs (RGP) lęšiai: Priešingai, RGP lęšiai yra pagaminti iš patvaresnės plastikinės medžiagos, užtikrinančios didesnį deguonies pralaidumą. Nors gali prireikti šiek tiek laiko priprasti prie jų dėl savo standumo, RGP lęšiai užtikrina ryškesnį ir ryškesnį matymą, palyginti su minkštais kolegomis.

Pasirinkimas tarp minkštų ir RGP lęšių priklauso nuo asmeninių pageidavimų, regėjimo reikalavimų ir akių būklės. Asmenims, sergantiems astigmatizmu, gali būti naudingi toriniai lęšiai, specialiai sukurti akių kreivumo nelygumams ištaisyti. Tie, kurių akys yra sausos, gali ištirti lęšius su papildomomis drėgmę išlaikančiomis funkcijomis.

Tačiau norint pasirinkti tinkamus kontaktinius lęšius, būtinas profesionalus patarimas. Visada kreipkitės į akių gydytoją arba optometristą, kad atliktumėte išsamų akių tyrimą ir gautumėte tikslų receptą, pritaikytą jūsų unikaliems poreikiams.

Kaip prižiūrėti kontaktinius lęšius

Rūpinimasis kontaktiniais lęšiais yra pagrindinis aspektas siekiant išsaugoti akių sveikatą ir užkirsti kelią infekcijoms ar komplikacijoms. Norėdami užtikrinti, kad jūsų lęšiai išliktų patogia ir saugia regėjimo korekcijos parinktimi, atlikite šiuos esminius veiksmus:

 1. Rankų higiena:

Visada pradėkite nepriekaištingai švariomis rankomis. Kruopščiai nuplaukite juos švelniu muilu ir vandeniu, užtikrindami, kad neliktų likučių ar teršalų.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu be pūkelių, kad pluoštai netyčia nepaliestų jūsų lęšių.

 1. Skalavimas druskos tirpalu:

Prieš įdėdami arba išimdami kontaktinius lęšius, juos kruopščiai nuplaukite steriliu fiziologiniu tirpalu. Šis veiksmas padeda pašalinti šiukšles ir užtikrina, kad lęšiai būtų optimalios būklės.

Skalavimui nenaudokite vandens iš čiaupo ar seilių, nes juose gali būti kenksmingų mikroorganizmų, galinčių sukelti akių infekcijas.

 1. Kasdienis tirpalo keitimas:

Kiekvieną dieną ištuštinkite ir pakeiskite kontaktinių lęšių dėkle esantį tirpalą, net jei lęšių nenešiojote. Ši praktika padeda palaikyti sterilią aplinką jūsų kontaktams. Išmetę seną tirpalą, nuplaukite dėklą šviežiu kontaktinių lęšių tirpalu ir leiskite jam išdžiūti ore, nuėmę dangtelius. Tai apsaugo nuo bakterijų kaupimosi korpuse.

 1. Reguliarus dėklo valymas:

Kruopščiai nuvalykite kontaktinių lęšių dėklą bent kartą per savaitę. Naudokite sterilų tirpalą, specialiai sukurtą dėklų valymui.

Laikykitės griežto režimo, kad lęšių dėklas laikymo metu būtų sausas, kad išvengtumėte kenksmingų mikroorganizmų augimo. Stenkitės nepalikti dėkle stovinčio tirpalo.

 1. Venkite vandens poveikio:

Niekada nemiegokite dėvėdami kontaktinius lęšius, nebent akių priežiūros specialistas jums paskyrė ilgalaikio nešiojimo lęšius.

Nenešiokite kontaktinių lęšių maudydamiesi ar karštoje vonioje. Vandens šaltinių, tokių kaip baseinai, ežerai ar karštos vonios, poveikis gali patekti į akis ir lęšius pavojingų mikroorganizmų.

 1. Laikykitės keitimo tvarkaraščio:

Kruopščiai laikykitės rekomenduojamo kontaktinių lęšių keitimo grafiko, kurį nurodė jūsų akių priežiūros specialistas.

Naudojant lęšius ilgiau nei nustatyta jų naudojimo trukmė, gali atsirasti diskomfortas, pablogėti regėjimo kokybė ir padidėti akių problemų rizika.

 

Patarimai, kaip dėvėti kontaktinius lęšius

Pereinant prie kontaktinių lęšių, ypač jei jais naudojatės naujokai, gali prireikti šiek tiek kantrybės ir prisitaikyti. Pateikiame vertingų patarimų, kaip palengvinti sklandžią ir patogią patirtį:

 1. Laipsniškas nusidėvėjimas:

Iš pradžių kontaktinius lęšius nešiokite trumpai, pavyzdžiui, kelias valandas per dieną. Palaipsniui ilginkite trukmę, kai akys prisitaikys prie lęšių.

Leiskite savo akims aklimatizuotis prie šio naujo regėjimo korekcijos metodo, prieš pradėdami ilgai dėvėti.

 1. Nesidalinkite:

Niekada nesidalinkite savo kontaktiniais lęšiais su kitais ir jokiomis aplinkybėmis. Kontaktiniai lęšiai yra individualizuoti ir juos turėtų nešioti tik numatytas naudotojas.

Dalijimasis lęšiais gali sukelti jūsų akis galimų infekcijų ir diskomforto jausmą.

 1. Kosmetika ir losjonai:

Būkite atsargūs naudodami kosmetiką, losjonus ar odos priežiūros priemones aplink akis. Šiuose produktuose gali būti ingredientų, kurie gali sudirginti akis arba pažeisti lęšius.

Rinkdamiesi produktus, skirtus naudoti šalia akių, rinkitės vandens pagrindu pagamintus arba hipoalerginius produktus.

 1. Greitas pašalinimas:

Jei nešiojant kontaktinius lęšius jaučiate diskomfortą, skausmą, paraudimą ar kitus neįprastus pojūčius, nedelsdami juos išimkite.

Jei po pašalinimo diskomfortas išlieka arba pablogėja, nedelsdami kreipkitės į akių gydytoją, kad atliktų išsamų tyrimą.

 1. Reguliarūs patikrinimai:

Suplanuokite reguliarius patikrinimus su savo akių priežiūros specialistu, kaip patarta. Šie susitikimai yra labai svarbūs norint stebėti jūsų akių sveikatą ir užtikrinti, kad jūsų lęšiai tinkamai priglustų.

Laikykitės savo akių gydytojo rekomendacijų dėl kontaktinių lęšių nešiojimo grafiko ir keitimo, kad išlaikytumėte optimalią akių sveikatą.

Šių praktikų įtraukimas į savo kontaktinių lęšių naudojimo rutiną prisidės prie patogios ir saugios patirties, leis jums visapusiškai mėgautis aiškaus regėjimo privalumais nepakenkiant akių sveikatai.

Išvada

Kontaktiniai lęšiai yra patraukli alternatyva tradiciniams akiniams, užtikrinantys ryškesnį matymą, didesnį komfortą ir natūralesnę išvaizdą. Tačiau norint saugiai ir sėkmingai pradėti šią kelionę, labai svarbu įgyti žinių ir profesionalių patarimų.

Apibendrinant, šis išsamus kontaktinių lęšių vadovas nušvietė kelią į geresnį regėjimą. Ištyrėme turimų lęšių tipus, svarbiausius veiksnius renkantis tinkamus, pagrindines priežiūros procedūras ir vertingus patarimus, kaip dėvėti. Prieš įsigydami kontaktinius lęšius, pasitarkite su akių gydytoju arba optometristu, kad būtų atliktas išsamus akių tyrimas ir tikslus receptas. Laikydamiesi jų nurodymų ir kruopščiai laikydamiesi higienos praktikos, galite mėgautis kontaktinių lęšių patogumu ir patogumu, kartu išsaugodami savo akių gerovę.